— Прочитайте та відгадайте загадки. Випишіть слова з апострофом.
• Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)
• Скручений, зв’язаний, та не плаче, а по хаті скаче. (Віник)
— Поясніть уживання апострофа в словах.
Списування
— Прочитайте слова. Спишіть, вставляючи за потреби апостроф.
Пять, девять, десять, бють, репях, ркзак, рядно, буряк,буря, весілля, червячок.
— Поясніть уживання апострофа в словах.
— Складіть звукову модель слова дев’ять.
Запис слів з апострофом під диктування
Пір’я, буря, в’юн, гравюра, б’ють, бюро, матір’ю, рюкзак, бар’єр, Рєпін, сім’я, духмяний.
— Прочитайте слова, у яких поставили апостроф. Поясніть його вживання.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Після яких приголосних ставиться апостроф?
— Скільки звуків позначають букви я, ю, є, ї після апострофа?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.67,вправа 181.
Урок 46
Тема: ПЕРЕНОС СЛІВ 3 АПОСТРОФОМ. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ
Мета: навчати учнів правильно переносити слова з апострофом; розвивати навички грамотного письма; виховувати уважність.
|
|
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 67, вправа 181)
— У яких словах ви поставили апостроф?
— Назвіть слово, у якому буква ю позначає один звук.
— А в яких словах ця буква позначає два звуки?
Складання словосполучень
— Складіть словосполучення, додаючи слова з апострофом.
З гусячого____; ____ чай;
подарунок для ____; дружні____.
Слова для довідок: Мар’яни, хлоп’ята, п’ють, пір’я.
Диктант
Черв’як, подвір’я, пір’я, м’ ята, здоров’я, б’ють, п’ять, солов’ї, сім’я, в’є.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота за підручником (f. 67-68)
Вправа 182
— Прочитайте скоромовку. Потренуйтеся швидко її промовляти.
— Вивчіть її напам’ять і запишіть з пам’яті. Перевірте написане за підручником.
— Побудуйте звукову модель виділеного слова.
Вправа 183 (робота в парах). Учні читають жартівливий вірш.
— Розкажіть одне одному, в які комп’ютерні ігри ви любите гратися.
— Запишіть на вибір одне з виділених слів і побудуйте його звукову модель. Перевірте одне в одного складені моделі.
— Прочитайте і запам’ятайте правило на с. 67.
Вправа 184. Учні читають сполучення слів, виділені слова замінюють за зразком, записують утворені сполучення слів.
— Поділіть для переносу слова кам’яний і дерев’яний. Поясніть, чи можна ці слова перенести різними способами.
Вправа 185 (робота в парах). Учні читають вірш, виписують слова з апострофом, поділяючи їх для переносу.
— Поміркуйте і скажіть, як звучатимуть імена цих дітей, коли вони стануть дорослими.
Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ