Мета заняття:
1. Навчальна: сформувати вміння розкладати функції в ряд Тейлора.
2.Виховна: продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в малих групах.
3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач
Міжпредметна інтеграція: основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття ряду Тейлора, Маклорена
Студенти повинні вміти: розкладати функції в ряд Тейлора Студенти повинні мати навички: розкладати функції в ряд Тейлора, Маколорена
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
Викладач: М.М.Бараболя
|
|
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість вміння розкладати функції в ряд для обрахунків
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття . ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
Перевірка домашнього завдання
Комбіноване опитування
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Фронтальна бесіда
1Поняття числового ряду;
2)Сума членів числового ряду;
3) Ознаки збіжності числового ряду
5. Формування вмінь і навичок. ( хв.)
План
1. Розкладання елементарних функцій в ряд Маклорена
2. Розкладання елементарних функцій в ряд Тейлора.
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задач на розкладання функцій в ряд
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л1. стр.516-521
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
|
|
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція А удиторія № _________________
Тема заняття: Ряди Фур’є.
Мета заняття:
1. Навчальна: сформувати поняття ряду Фур’є,, сформувати вміння розкладати функції в ряд Фур’є
2.Виховна: продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в малих групах.
3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач
Міжпредметна інтеграція: основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття ряду Фур’є, суми певної кількості членів ряду, визначати члени ряду
Студенти повинні вміти: розкладати функції в ряд Фур’є.
Студенти повинні мати навички: знаходити суму членів ряду
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
Викладач: М.М.Бараболя
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість вміння розкладати функції в ряд Фур’є в електротехніці
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття . ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Письмове опитування
5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу. ( хв.)
План
1)Поняття ряду Фур’є;
2)Сума членів ряду;
3) Розклад функцій в ряд Фур’є. Коефіцієнти Фур’є
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задач на розкладання функцій в ряд
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л1. стр.526-532
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: практичне А удиторія № _________________
Тема заняття: Основні елементи комбінаторики. Перестановки, комбінації.
Мета заняття:
1. Навчальна: вміння обчислювати основні елементи комбінаторики – перестановки, комбінації, розміщення
2.Виховна: продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в малих групах.
3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач
Міжпредметна інтеграція: основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: поняття перестановок, комбінацій, розміщень
Студенти повинні вміти: обчислювати елементи комбінаторики, використовувати їх для обчислення ймовірностей подій.
|
|
Студенти повинні мати навички: обчислювати перестановки, комбінації, розміщення
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація
Викладач: М.М.Бараболя
Хід заняття
1.Організаційний момент. Перевірка присутності
( хв.)
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Розповісти про важливість даної теми для обчислення ймовірностей подій
3. Повідомлення теми, плану та мети заняття . ( хв.)
Постановка завдання: описати структуру заняття
4. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Письмове опитування на обчислення елементів комбінаторики
5. Формування вмінь та навичок. ( хв.)
План
1. Що вивчає комбінаторика
2. Перестановки.
3. Сполучення.
4. Розміщення
6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Розв’язування задач на обчислення ймовірності
7. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)
8. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Л1. стр.327-330
Література:
1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009
2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
|
|
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція А удиторія № _________________