Я досліджую світ. 1 клас

Розробник: Косовцева Н.О.,

учитель початкових класів ХГ № 13

Тема. Мій рідний край

 

Мета. Познайомити з походженням назв міст і селищ рідного краю [2ГІО3-2.3-3]; сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання рідного краю [2ГІО2-3.1-2]; розширювати їх пізнавальний досвід, формувати передумови пошукової діяльності, інтелектуальної ініціативи [1ПРО1.1]; формувати в учнів вміння називати місцевість, у якій проживають, вказувати адресу проживання [1СЗО2.1]; виготовляти виріб із застосуванням відомих  технологічних операцій (використання паперу) [1ТЕО4.1-2]; виховувати інтерес до вивчення природи рідного краю; дбайливе ставлення до неї [1ПРО3.2].

 

Тип уроку: онлайн-урокз використанням програми для проведення відеоконференцій Zoom (з можливістю демонстрації екрану) https://zoom.us/download

Обладнання: презентаціядо уроку, мультимедійне обладнання, доступ до мережі інтернет.

Інтернет ресурси: програми для проведення відеоконференцій Zoom (з можливістю демонстрації екрану)https://zoom.us/download

 

 

Хід уроку І. Повідомлення теми і мети уроку.(слайд 1- 3)    - Доброго дня, діти! -А хто це до нас у віконечко стукає? - Журавель. Облітав журавель Сто морів, сто земель, Облітав, обходив, Крила свої натрудив. Ми спитали журавля: — Де найкращая земля? — Журавель відповідає:  — Краще нашої -  немає! (“Облітав журавель” П.Воронько) Він повернувся з теплих країв і сьогодні разом з нами помандрує стежинками рідного краю. ІІ. Вивчення нового матеріалу. - А що ж таке рідний край?   Вправа «Асоціативний кущ» (слайд 4) Рідний край      -Рідний край – найрідніший та найдорожчий. Журавлик говорить, що за рідним краєм і в небі сумно. - Діти, а які прислів’я про рідний край знаєте ви? Розсипанка із слів (слайд 5-6) Журавлик склав із букв прислів’я, але, коли ніс, слова розсипалися. Давайте йому допоможемо і із розсипаних слів складемо прислів’я.
                 
вдома
 
Усюди Усюди
 
краще.
 
добре,
 
а

 

 


(Усюди добре, а вдома краще.)

-Так і наш журавлик вважає. В теплих краях тепло, багато їжі. Але, як тільки настає весна, повертаються птахи до рідної домівки. Бо в рідному краї найкраще.

 

Фізкультхвилинка

Відео за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=MQgbFtbWLUs

Подорож містами і розповідь про походження їх назв. (слайд 7-11)

Рідний край - це наша ненька Україна. Перед нами карта України. На ній назви численних міст, селищ, річок. Кожна назва має свою історію і своє походження. Деякі назви існують багато років, а деякі – сучасні. Наприклад, засновником Харкова вважають козака Харка. За іншими переказами, назва міста пов’язана з назвою однойменної річки. Назва Полтави пов’язана з назвою річки Олтави – так раніше називали Ворсклу, - «місто на Олтаві», а Ужгород у Закарпатті – з назвою річки Уж. Багато географічних назв пов’язано з особливостями місцевих природних умов. Так, назва Буковини походить від густих букових лісів, що ростуть на цій території.

Розповідь про свій край (слайд 12-13)

 або відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=9-dTUPFfcZc

Наша мала Батьківщина – Харківщина. Вона багата історією,

традиціями, славними іменами, мальовничою землею; відома у всьому світі своїми науковими школами, продукцією промислових підприємств, пам’ятками історії світового рівня.

Дослідницький практикум

-Дізнайтеся в дорослих, чому саме таку назву має ваше місто чи село, чим воно славиться. Підготуйте про це розповідь.

Журавлик дуже сумує, бо в нього немає друзів. Отож давайте з паперу виготовимо  журавлика.

Виготовлення оригамі (слайд 14) або відео за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=F4ruWMzh2DI

 

Зрадів журавлик, бо стільки нових друзів з’явилося у нього.

Але під час нашої зустрічі з’явилися запитання у нашого друга. Допоможіть йому на них відповісти.

 

Гра  «Чи буває у нашому краї» (слайд 15)

Відповідаємо на запитання «Так» чи «Ні»

· Рідний край – це місце, де ти народився і живеш?

· Кожна назва має свою історію?

· Щоб не заблукати, треба знати свою адресу.

· Свій рідний край треба любити й оберігати.

 

ІІІ. Підсумок уроку (слайд 16-17)

Закінчується наша подорож і щоб повернутися додому нам потрібно написати свою домашню адресу.

 

 

 

 


- Молодці! Журавлик дуже задоволений  мандрівкою.

 

 

    Діти разом з дорослими вписують в хмаринки асоціації. Можна запропонувати доповнити речення Рідний край – це……   Можна запропонувати з’єднати лініями частини прислів’їв 1.Рідний край- 2.За своїм краєм 3.Рідна земля-   1.мов колиска золота 2.земний рай. 3.серце болить.   Можна запропонувати виконати міні-проект, колаж, малюнок.   За схемою або відео     Діти разом з дорослими заповнюють картку зі своєю домашньою адресою.

 

Список використаних джерел:

· «Я досліджую світ»: підруч. для 1-го кл. закл. заг. серед. освіти: у 2-х ч.; ч.2  / Т. Гільберг, С. Тарнавська, О.Гнатюк, Н. Павич. – К.: Генеза, 2018

· «Я досліджую світ»: зошит: навч. посіб. для 1-го кл. закл. заг. серед. освіти: у 4-х ч.; ч.4  / Т. Гільберг, С. Тарнавська, Н. Павич. – К.: Генеза, 2018

· https://www.youtube.com/watch?v=MQgbFtbWLUs

· https://www.youtube.com/watch?v=9-dTUPFfcZc

· https://www.youtube.com/watch?v=F4ruWMzh2DI

 

 




Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: