Аудиодиск
Қазақ тілі ҰОҚ-да ақпараттық-коммуникациялық техно логияларды (АКТ) қолдану жан-жақты әрі тиімді жүзеге асырылуы тиіс. Оқулыққа қосымша ұсынылып отырған жұмыс түрі екі бағытта дайындалған:
Әліппе-дәптер бойынша тыңдалым тапсырмалары (мұнда әр бөлім бойынша тыңдалым тапсырмалары мынадай үлгіде берілген: 1.1.1. (1-бөлім, 1-сабақ, 1-тапсырма), 1.1.2. (1-бөлім, 1-сабақ, 2-тапсырма).
Әліппе-дәптерге арналған интерактивті қосымша тап сырмалар. Бұл тапсырмаларды орындау арқылы балалардыңАКТ-ні қолдану дағдылары қалыптастырылады. Тапсырмалар әліппе-дәптерде берілген лексикалық тақырыптар бойынша құрылған. Қосымша тапсырмалар әр бөлім бойынша өткен материалды қайталауға, бекітуге, жаттықтыруға бағытталған. Интерактивті қосымша әр бөлімнің соңғы сабағында берілген. Мысалы: 2.3, - 2 бөлім, 3-сабақ.
І. Ұзақмерзімді жоспар
Оқу жылындағы барлық сағат саны – 64 сағат.
№ | Ортақ | Сабақтың тақырыбы | Сағат | |
тақырыптар | саны | |||
1. | Мен кіммін және | 1-сабақ. Сәлем! Сау бол! | ||
қандаймын? | 2-сабақ. Менің атым – Алмагүл | |||
3-сабақ. Бұл кім? | ||||
4-сабақ. Бұл не? | ||||
5-сабақ. Қандай текше? | ||||
6-сабақ. Маған доп берші | ||||
7-сабақ. Неше доп? | ||||
8-сабақ. Кел, санайық! | ||||
2. | Мектепке не | 1-сабақ. Мектеп | |
үшін барамыз? | 2-сабақ. Мынау не? | ||
3-сабақ. Менде қарындаш бар | |||
4-сабақ. Сенде кітап бар ма? | |||
5-сабақ. Сөмкеде не бар? | |||
6-сабақ. Балақай, мұнда қара! | |||
7-сабақ. Мен сурет саламын | |||
8-сабақ. Мен мектепке барамын | |||
3. | Менің | 1-сабақ. Бұл кім? | |
айналамда | 2-сабақ. Менің отбасым | ||
кімдер бар? | 3-сабақ. Мен бес жастамын | ||
4-сабақ. Табақта бес алма | |||
5-сабақ. Бұл – менің інім | |||
6-сабақ. Бұл – менің досым | |||
7-сабақ. Мен доп ойнаймын | |||
8-сабақ. Ол не істейді? | |||
4. | Менің | 1-сабақ. Мынау – ағаш | |
айналамды не | 2-сабақ. Мен гүл жасаймын | ||
қоршап тұр? | 3-сабақ. Сен не саласың? | ||
4-сабақ. Мынау – көбелек | |||
5-сабақ. Мен бояймын | |||
6-сабақ. Мынау – қоян | |||
7-сабақ. Мынау – түйе | |||
8-сабақ. «Ұшты-ұшты» ойыны | |||
5. | Жолдар бізді | 1-сабақ. Мен үйге барамын | |
қайда бастайды? | 2-сабақ. Мен тауға барамын | ||
3-сабақ. Мен дүкенге барамын | |||
4-сабақ. Мынау не? | |||
5-сабақ. Сен мектепке немен барасың? | |||
6-сабақ. Саяхат | |||
7-сабақ. Бағдаршам | |||
8-сабақ. Аңдар саяхаты | |||
6. | Салт-дәстүрді | 1-сабақ. Мен ертегі оқимын | |
білу не үшін | 2-сабақ. Мен ертегі білемін | ||
керек? | 3-сабақ. Жұмбақ | ||
4-сабақ. Асық | |||
5-сабақ. Мен асық ойнаймын | |||
6-сабақ. Киіз үй | |||
7-сабақ. Домбыра | |||
8-сабақ. Наурыз құтты болсын! | |||
7. | Мен үшін не | 1-сабақ. Мынау – сүт | |
дәмді және | 2-сабақ. Мен сүт ішемін | ||
пайдалы? | 3-сабақ. Мынау – алма | ||
4-сабақ. Менде алма бар | |||
5-сабақ. Мен алма жеймін | |||
6-сабақ. Мынау – сәбіз | |||
7-сабақ. Мен тамақ ішемін | |||
8-сабақ. Ас болсын! | |||
8. | Денсаулықты | 1-сабақ. Бас. Қол. Аяқ | |
қалай сақтау | 2-сабақ. Оң қолымда бес саусақ | ||
керек? | 3-сабақ.Таңертең | ||
4-сабақ. Жаттығу жасайық! | |||
5-сабақ. Бір, екі! | |||
6-сабақ. Таза. Кір | |||
7-сабақ. Не пайдалы? | |||
8-сабақ. Не дәмді? | |||
ҰОҚ жоспарларында қолданылған шартты қысқартулар:
• ПК – педагогтің көрсетуі
• Ұ – ұжымдық жұмыс
• Т – топтық жұмыс
• Ө – өзіндік жұмыс
• Қ – қалыптастырушы бағалау
• ҮМ – үлестірмелі материал
ІІ. Қысқамерзімді жоспар | ||
1-БӨЛІМ: МЕН КІММІН ЖӘНЕ | № 1 ҰОҚ | |
ҚАНДАЙМЫН? | ||
Тақырыбы: | Мектебі/МҰ: | |
Сәлем! Сау | ||
бол! | ||
Күні, айы: | Педагогтің аты-жөні: | |
Мектепалды | ҰОҚ-ға қатысқан тәрбие | ҰОҚ-ға қатыспаған |
сыныбы/тобы: | ленушілер саны: | тәрбиеленушілер |
саны: | ||
Оқу бағдар | Сөздегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс дыбыс | |
ламасына | тау. | |
сәйкес оқу | 0.1.2.1. Ықыласпен тыңдау және соған орай дұрыс | |
мақсаты | әрекет ету (мимиканы, ым-ишараны, қимылды | |
қолдану). | ||
0.1.3.1. Лексикалық тақырыптар бойынша жиі | ||
қайталанатын сөздердің мағынасын түсіну. | ||
0.2.1.1. Лексикалық тақырыптар бойынша сөйлеу | ||
барысында жаңа сөздерді қолдану. | ||
0.3.1.1. Ақпаратты сурет, иллюстрациядан табу және | ||
сәйкестендіру. | ||
Күтілетін | Барлық тәрбиеленушілер: | |
нәтиже | Ықыласпен тыңдайды және соған орай дұрыс әрекет | |
етеді (мимиканы, ым-ишараны, қимылды қолдану). | ||
Амандасу, қоштасу үлгілерін ажырата алады, | ||
мұғалімнің көмегімен қолдана алады, сөздерді дұрыс | ||
дыбыстай алады. | ||
Тәрбиеленушілердің басым бөлігі: | ||
Лексикалық тақырып бойынша жиі қайталанатын | ||
сөздердің мағынасын, тақырыпқа қатысты сөйлеу | ||
үлгісін түсінеді, сол үлгі бойынша сөйлесе алады. | ||
Ақпаратты сурет, иллюстрациядан таба алады және | ||
сәйкестендіре алады. | ||
Кейбір тәрбиеленушілер: | ||
Амандасу, қоштасу үлгілерін өмірлік жағдаятта еркін | ||
және орынды қолдана алады, дұрыс дыбыстай алады. | ||
Амандасу, қоштасу үлгілерінің басқа да түрлерін атай | ||
алады. | ||
ҰОҚ барысы | ||
ҰОҚ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | ||
(ПК) Тәрбиеленушілердің сабаққа | ||||
ҰОҚ басы | дайындығын тексеру. ҰОҚ-ның баста- | Әліппе- | ||
(2–5 минут) | луына жағымды ықпал ететін көңіл | дәптер. | ||
күй қалыптастыру. ҰОҚ мақсатымен | Аудиодиск: | |||
таныстыру. | 1.1.1 | |||
(ПК,Ұ) Әліппе-дәптердегі 1-тапсыр- | 1.1.3 | |||
мада педагог балалардың назарын | ||||
екі баланың амандасу (Сәлем!) және | ||||
қоштасу (Сау бол!) үлгілеріне, содан | ||||
кейін бала мен үлкен адамның аман- | ||||
дасу, қоштасу (Сәлеметсіз бе! Сау | ||||
болыңыз!) үлгілеріне аударады. Ба- | ||||
лалар «Сәлем!» және «Сәлеметсіз бе!» | ||||
деген амандасу үлгілерін | ||||
ҰОҚ ортасы | тыңдайды, хормен және жеке-жеке | |||
(6–25 минут) | қайталайды. Қайталау барысында | |||
сөздердің дыбысталуына ерекше назар | ||||
аударылады. (Ж) Тәрбиеленушілер | ||||
амандасу үлгілерін сыныптағы ба- | ||||
лалармен және педагогпен амандасу | ||||
арқылы тәжірибеден өткізеді. | ||||
(ПК,Ұ) Әліппе-дәптердегі 2-тап- | ||||
сырмада балалар берілген суреттер | ||||
бойынша амандасу және қоштасу | ||||
үлгілерін қайталайды. Балалар сурет- | ||||
тегі әр адамға сәйкес келетін амандасу, | ||||
қоштасу үлгілерін қолдануы қажет. | ||||
Яғни суреттегі екі балаға «Сәлем!», | ||||
«Сау бол!» үлгілері, ал үлкен кісілерге | ||||
«Сәлеметсіз бе! Сау болыңыз!» үлгілері | ||||
қолданылатынын есте сақтайды. | ||||
Сондай-ақ осы тапсырмадағы | ||||
штрих сызықтарды бастыру және | ||||
жолдан шығармай сызу арқылы | ||||
каллиграфиялық нормаларды сақтауға | ||||
үйренеді. | ||||
(ПК,Ұ) 3-тапсырмада балалар аманда- | ||||
су, қоштасу үлгілерін қайталауға және | ||||
есте сақтауға арналған ұйқас жолда- | ||||
рын қайталайды. Оны әуенмен айту | ||||
балалардың жаңа сөздерді жылдам әрі | ||||
қызықты есте сақтауына ықпал етеді. | ||||
(Ұ) 4-тапсырмада балалар амандасу | Аудиодиск: | |
және қоштасу үлгілерін тыңдайды, | 1.1.4 | |
қайталайды. Қазақ тіліне тән ә, ң | ||
дыбыстарын қайталайды. | ||
ҰОҚ соңы | (Қ) ҰОҚ-ны қорытындылау | |
(26–30 минут) | мақсатында педагог балалармен кері | |
байланыс орнатады. Тәрбиеленушілер | ||
ұоқ барысында нені білгені, қалай | ||
жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл | ||
болғаны, не қиындық туғызғаны | ||
туралы ой-пікірлерін білдіре алады. | ||
1-БӨЛІМ: МЕН КІММІН ЖӘНЕ ҚАНДАЙМЫН? № 2 ҰОҚ
Тақырыбы: | Мектебі/МҰ: | |
Менің атым – | ||
Алмагүл | ||
Күні, айы: | Педагогтің аты-жөні: | |
Мектепалды | ҰОҚ-ға қатысқан | ҰОҚ-ға қатыспаған |
сыныбы/тобы: | тәрбиеленушілер | тәрбиеленушілер саны: |
саны: | ||
Оқу | 0.1.1.1 Сөздегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс | |
бағдарламасына | дыбыстау | |
сәйкес оқу | 0.2.1.1 Лексикалық тақырыптар бойынша сөйлеу | |
мақсаты | барысында жаңа сөздерді қолдану | |
0.2.3.1 Сұхбаттасын ықылас қойып тыңдау және | ||
жағдаятына байланысты, мимиканы, ым-ишараны | ||
қолданып, қысқа фразалармен жауап беру | ||
0.5.1.2 Сөйлеу барысында тәуелдік жалғауын | ||
педагогтің көмегі/үлгісі бойынша қолдану | ||
Күтілетін | Барлық оқушылар: | |
нәтиже | Сөйлеу барысында тәуелдік жалғауын мұғалімнің | |
көмегімен қолдана алады. | ||
Сенің атың кім? деген сұрақты түсінеді, осы сұрақ | ||
бойынша сұхбаттасына қысқа фразалармен жауап | ||
бере алады. | ||
Оқушылардың басым бөлігі:
Тақырыпқа қатысты сөйлеу/сөйлесу үлгісін түсінеді, сол үлгі бойынша сөйлесе алады, сөздерді дұрыс дыбыстай алады.
Кейбір оқушылар:
Сөйлеу барысында лексикалық тақырып бойынша жаңа сөздерді және амандасу, танысу, қоштасу үлгілерінің басқа да түрлерін өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.
ҰОҚ барысы
ҰОҚ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
(ПК) Тәрбиеленушілердің ҰОҚ-ға | ||
ҰОҚ басы | дайындығын тексеру. ҰОҚ | |
(2–5 минут) | басталуына жағымды ықпал ететін | |
көңіл күй қалыптастыру. ҰОҚ | ||
мақсатымен таныстыру. | ||
ҰОҚ ортасы | (ПК) Әліппе-дәптермен жұмыс. | Әліппе- |
(6–25 минут) | 1-тапсырмамен жұмыс бастамас | дәптер. |
бұрын педагог амандасу үлгілерін | Аудиодиск: | |
қайталайды. Балалардан осы | 1.2.1 | |
тапсырмадағы қызбен қалай аман- | 1.2.2 | |
дасатындарын сұрайды. Балалар бұл | 1.2.3 | |
өздері қатарлас қыз болғандықтан, | ||
«Сәлем!» деп амандасатындарын | ||
білуі қажет. Осыдан кейін педагог | ||
балаларды «Менің атым – Алмагүл» | ||
деген сөйлеу үлгісімен таныстыра- | ||
ды. Балаларға тыңдату, қайталату | ||
арқылы «менің атым» деген сөз тір- | ||
кесі үйретіледі. Педагог Алмагүлдің | ||
қолындағы алма мен гүлдің су- | ||
ретіне аударады. Бұл балалардың | ||
«Алмагүл» есімін жылдам есте | ||
сақтауларына көмектеседі. Сондай-ақ | ||
балалар Алмагүл деген есім арқылы | ||
жаңа сөздерді үйренеді. Алма және | ||
гүл сөздерін тағы бір қайталау үшін | ||
балалар осы тапсырмадағы алма мен | ||
гүлдің суретін өз қалаулары бойынша | ||
бояйды. | ||
Бояу барысы кезінде педагог әр | |
баланың қасына барып, оның нені | |
бояп жатқанын сұрау арқылы | |
аталған сөздерді қайталата алады. | |
Сондай-ақ балалар бояп жатқанда, пе- | |
дагог алма, гүл сөздерін баяу әндетіп | |
қоюына болады. Мұндай жұмыс түрі | |
балалардың осы сөздерді жеңіл есте | |
сақтауларына көмектеседі. | |
(ПК,Ұ)2-тапсырмадағы сурет арқылы | |
педагог балаларды «Сенің атың кім?» | |
деген сұрақ үлгісімен таныстырады. | |
Балалар педагогтің сұрағына жауап | |
береді. Кейбір балалар үшін қиындау | |
болса, алғашқыда «Сенің атың | |
кім?» деген сұраққа тек өзінің атын | |
айтқызу арқылы жаттықтыруға | |
болады. Балалар сұрақты түсініп, | |
оған қысқаша жауап бере алудың да | |
жақсы қадам екенін түсіне білгендері | |
жөн. | |
(Ж) 3-тапсырмадағы диалог жұптық | |
жұмыс болып табылады. Алғашқыда | |
балалар диалогті толықтай | |
тыңдайды, қайталайды. Алғашқыда | |
диалог педагог пен бала арасында | |
жүргізіледі. Содан кейін балалар осы | |
үлгі бойынша бір-бірімен сөйлеседі. | |
Сөйлесу арқылы амандасу, танысу, | |
қоштасу үлгілерін байланыстыра | |
қолданады. | |
(Ұ) 4-тапсырмада балалар «Сенің | |
атың кім? Менің атым – Алмагүл» | |
деген сөйлеу үлгісін тыңдайды, | |
қайталайды. Қазақ тіліне тән ү, і, ң | Аудиодиск: |
дыбыстарын қайталайды. | 1.2.4 |
(Ө) Лексикалық тақырыпқа сәйкес | |
үлестірмелі материалды(ҮМ: №1 | |
кесте) қолдану арқылы өткен | ҮМ: №1 |
материал бекітіледі, балалардың | кесте. |
өз бетінше жұмыс істеу және | |
қол қимылы дағдылары | |
қалыптастырылады. Сондай-ақ | |
үлестірмелі материалмен жұмыс істеу | |
балалардың сабаққа деген ынтасын, | |
қызығушылықтарын арттыра түседі. |
ҰОҚ соңы | (Қ) ҰОҚ-ны қорытындылау | |
26–30 минут | мақсатында педагог балалармен кері | |
байланыс орнатады. Балалар ҰОҚ | ||
барысында нені білгені, қалай | ||
жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл | ||
болғаны, не қиындық туғызғаны | ||
туралы ой-пікірлерін білдіре | ||
алады. | ||
1-БӨЛІМ: МЕН КІММІН ЖӘНЕ | № 3 ҰОҚ | |
ҚАНДАЙМЫН? | ||
Тақырыбы: | Мектебі/МҰ: | |
Бұл кім? | ||
Күні, айы: | Педагогтің аты-жөні: | |
Мектепалды | ҰОҚ-ға қатысқан | ҰОҚ-ға қатыспаған |
сыныбы/тобы: | тәрбиеленушілер саны: | тәрбиеленушілер саны: |
Оқу бағдар | 0.1.1.1 Сөздегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс | |
ламасына | дыбыстау | |
сәйкес оқу | 0.1.3.1 Лексикалық тақырыптар бойынша жиі | |
мақсаты | қайталанатын сөздердің мағынасын түсіну | |
0.2.1.1 Лексикалық тақырыптар бойынша сөйлеу | ||
барысында жаңа сөздерді қолдану | ||
0.5.1.2 Сөйлеу барысында тәуелдік жалғауын | ||
педагогтің көмегі/үлгісі бойынша қолдану | ||
Барлық тәрбиеленушілер: | ||
Күтілетін | Лексикалық тақырып бойынша жиі қайталанатын | |
нәтиже | сөздердің мағынасын түсінеді, сөздерді дұрыс дыбыс- | |
тай алады. Кім? сұрағын түсінеді, осы сұраққа жауап | ||
беретін сөздер қатарын атай алады. | ||
Тәрбиеленушілердің басым бөлігі: | ||
Тақырыпқа қатысты сөйлеу/сөйлесу үлгісін түсінеді, | ||
сол үлгі бойынша сөйлесе алады. Сөйлеу барысында | ||
лексикалық тақырып бойынша жаңа сөздерді қолдана | ||
алады. | ||
Кейбір тәрбиеленушілер: | ||
Кім? сұрағына жауап беретін басқа да сөздер қатарын | ||
атай алады, ҰОҚ-да үйренген сөйлесу үлгісін өмірлік | ||
жағдаятта еркін қолдана алады. |
ҰОҚ барысы
ҰОҚ | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
кезеңдері | ||
(ПК) Тәрбиеленушілердің ҰОҚ-ға | ||
ҰОҚ | дайындығын тексеру. ҰОҚ-ның | |
басы | басталуына жағымды ықпал ететін | |
(2–4 минут) | көңіл күй қалыптастыру. | |
ҰОҚ мақсатымен таныстыру. | ||
ҰОҚ | (ПК, Ұ) Әліппе-дәптермен жұмыс | |
ортасы | 1-тапсырмадағы сұрақ арқылы педа- | Әліппе- |
(5–25 минут) | гог тәрбиеленушілерді кім? сұрағына | дәптер. |
жауап беретін сөзбен таныстырды. Пе- | ||
дагог тәрбиеленушілерді сұрақ және | ||
жауап үлгісімен таныстырады. Берілген | ||
сөйлесу үлгісін тыңдату, қайталату | ||
жұмыстары жүргізіледі, жаңа сөздердің | ||
дұрыс дыбысталуына ерекше назар ауда- | ||
рылады. | ||
(ПК,Ұ) 2-тапсырмада балалар ата сөзін | Аудиодиск: | |
қайталайды, сондай-ақ әже және бала | 1.3.1 | |
сөзімен танысады. «Бұл кім?» сұрағына | 1.3.2 | |
жауап беру арқылы жаңа сөздер | 1.3.4 | |
қайталанады. (Ж) Сондай-ақ осы сұрақ- | ||
жауап үлгісін жұптық жұмыс ретінде | ||
жүргізуге болады. Сөйлесу үлгісіне екі | ||
бала шығады. Бір бала (сұрақ қоятын | ||
бала) үш суреттің (ата, әже, бала) бірін | ||
таңдайды. Содан кейін бірінші бала | ||
таңдаған суретті көрсетіп, екінші балаға | ||
сұрақ қояды. | ||
(ПК, Ұ) 3-тапсырмада педагог | ||
тәрбиеленушілердің назарын тапсырма- | ||
да берілген суретке аударады. Тапсырма | ||
бойынша суреттегі қыз бала алдынан | ||
шығатын адамдармен амандасуы қажет. | ||
Олар: әже, ата және бала. Сыныптағы | ||
тәрбиеленушілер суреттегі қыздың | ||
кіммен қалай амандасатынын айтады. | ||
Осы арқылы үлкен кісілермен және өзі | ||
қатарлас балалармен амандасу үлгілерін | ||
еске түсіреді. Бұл тапсырманы сыныпта | ||
ойын түрінде өткізуге болады. |
Ойынға үш бала (одан да көп болуы | ||
мүмкін) және педагог қатысады. Бір | ||
бала қыздың рөлін ойнайды. Яғни ол | ||
алдынан шыққан адамдармен аманда- | ||
суы керек. Ал басқа балалар мен педагог | ||
кезекпен амандасатын баланың алдынан | ||
шығады. | ||
(Ж) 4-тапсырма жұптық жұмыс ретінде | ||
жүргізіледі. Тәрбиеленушілер берілген | ||
диалогті тыңдайды, қайталайды. Со- | ||
дан кейін осы үлгі бойынша сөйлеседі. | ||
Сөйлесу барысында амандасу, танысу | ||
үлгілері қайталанады және «Бұл кім?» | ||
сұрағы бекітіледі. | ||
(Ұ) 5-тапсырмада балалар «Бұл кім? | Аудиодиск: | |
Бұл – әже» деген сөйлеу үлгісін | 1.3.5 | |
тыңдайды, қайталайды. Қазақ тіліне | ||
тән ұ, і дыбыстарын қайталайды. | ||
ҰОҚ соңы | (Қ) ҰОҚ-ны қорытындылау мақсатында | |
(26–30 минут) | педагог балалармен кері байланыс орна- | |
тады. Тәрбиеленушілер ҰОҚ барысында | ||
нені білгені, қалай жұмыс істегені, не | ||
қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық | ||
туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре | ||
алады. | ||
1-БӨЛІМ: МЕН КІММІН ЖӘНЕ | № 4 ҰОҚ | ||
ҚАНДАЙМЫН? | |||
Тақырыбы: | Мектебі/МҰ: | ||
Бұл не? | |||
Күні, айы: | Педагогтің аты-жөні: | ||
Мектепалды | ҰОҚ-ға қатысқан | ҰОҚ-ға қатыспаған | |
сыныбы/тобы: | тәрбиеленушілер саны: | тәрбиеленушілер саны: | |
Оқу бағдарла | 0.1.3.1 Лексикалық тақырыптар бойынша жиі | ||
масына сәйкес | қайталанатын сөздердің мағынасын түсіну | ||
оқу мақсаты | 0.2.1.1 Лексикалық тақырыптар бойынша сөйлеу | ||
барысында жаңа сөздерді қолдану | |||
0.3.1.1 Ақпаратты сурет, иллюстрациядан табу және | ||
сәйкестендіру | ||
0.5.1.1 Сөйлеу барысында заттың атауын білдіретін | ||
сөздерді қолдану | ||
Күтілетін | Барлық тәрбиеленушілер: | |
нәтиже | Сөйлеу барысында заттың атауын білдіретін | |
сөздерді қолдана алады, не? сұрағын түсінеді, осы | ||
сұраққа жауап беретін сөздер қатарын атай алады, | ||
жиі қайталанатын сөздердің мағынасын түсінеді, | ||
ақпаратты сурет, иллюстрациядан таба алады. | ||
Тәрбиеленушілердің басым бөлігі: | ||
Лексикалық тақырып бойынша жиі қайталанатын | ||
сөздердің мағынасын тақырыпқа қатысты сөйлеу/ | ||
сөйлесу үлгісін түсінеді, сол үлгі бойынша сөйлесе | ||
алады. | ||
Кейбір тәрбиеленушілер: | ||
Заттың атауын білдіретін сөздерді және ҰОҚ-да | ||
үйренген сөйлесу үлгісін сөйлеу барысында еркін | ||
қолдана алады. | ||
ҰОҚ барысы | ||
ҰОҚ | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
кезеңдері | ||
(ПК) Тәрбиеленушілердің сабаққа | ||
ҰОҚ басы | дайындығын тексеру. ҰОҚ-ның | |
(2–5 минут) | басталуына жағымды ықпал ететін | |
көңіл күй қалыптастыру. | ||
ҰОҚ мақсатымен таныстыру. | ||
ҰОҚ | (ПК,Ұ) Әліппе-дәптермен жұмыс | Әліппе-дәптер. |
ортасы | 1-тапсырмада тәрбиеленушілер | |
(6–25 минут) | әдеттегідей суреттегі баламен | |
қалай амандасатындарын айта | ||
алады. Содан кейін педагог тәрбие | Аудиодиск: | |
ленушілердің назарын баланың | 1.4.1 | |
қолындағы ойыншыққа аударады. | 1.4.2 | |
Тәрбиеленушілер «Бұл – |
|