АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
2.1 Аналіз формування доходів і витрат
Розрахунок витрат підприємства ДП «Спецтехніка»
Аналіз складу та структури витрат
Показник | 2012 р. | 01.01. 2013 р. | Відхилення | Зміна структури | |||
Абсолютне, грн | Відносне, % | ||||||
Собівартість реалізованої продукції | 832,5 | 260,7 | -631,8 | - 70,79 | - 27,04 | ||
Адміністративні витрати | 205,7 | 49,7 | -156 | - 75,84 | - 7,63 | ||
Витрати на збут | 11,2 | 11,9 | 0,7 | 6,25 | 0,82 | ||
Інші операційні витрати | 395,4 | 92,4 | 30,5 | 32,02 | |||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 26,2 | 27,2 | 3,82 | 1,83 | |||
Всього | 1438,6 | 744,9 | - 48,22 | ||||
Розрахування формування чистого прибутку
Показник | 01.01.2012 р. | 01.01.2013 р. | Абсолютне відхилення |
Дохід від реалізації продукції | 1820,7 | 991,9 | -828,8 |
Податок на додану вартість | 303,5 | 165,3 | -138,2 |
Чистий дохід від реалізації продукції | 1517,2 | 826,6 | -690,6 |
2.2 Оцінкаформування фінансових результатів
Показник | 01.01.2012 р. | 01.01.2013 р. | Абсолютне відхилення |
Валовий прибуток | 644,7 | 565,9 | -78,8 |
Фінансові результати від операційної діяльності (прибутоу) | 104,8 | 108,9 | 4,1 |
Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування (прибуток) | 104,8 | 108,9 | 4,1 |
Фінансові результати від звичайної діяльності (прибуто) | 78,6 | 81,7 | 3,1 |
Чистий прибуток | 78,6 | 81,7 | 3,1 |
Аналіз фінансових результатів від реалізації:
|
|
Показник | 01.01.2012 р. | 2012/2013 | 01.01.2013 р. |
Собівартість реалізованої продукції (СВ) | 892,5 | 486,3 | 260,7 |
Адміністративні витрати (АВ) | 205,7 | 108,4 | 49,7 |
Витрати на збут (ВЗ) | 11,2 | 11,6 | 11,7 |
Повна собівартість (СВп) | 1109,2 | 606,3 | 322,1 |
Чистий дохід від реалізації (Д) | 1517,2 | 1240,4 | 826,6 |
Прибуток від реалізації (П) | 407,8 | 634,1 | 504,5 |
П = Д – СВп
Пп= Дп – СВп = 1517,2 – 1109,4 = 407,8 тис. грн.
Пп/ф = Дп/ф – СВпп/ф = 1240,4 – 606,3 = 634,1 тис. грн.
Пф = Дф – СВпф = 826,6 – 322,1 = 504,5 тис. грн.
П = П13- П12 = 504,5 – 407,8 = 96,7 тис. грн.
1). Зміна собівартості реалізованої продукції
П1 = СВ13 - АВ12/13 = 260,7 – 486,3 = - 225,6 тис. грн
2).Зміна адміністративних втрат
П2 = АВ13 – АВ12/13 = 49,7 – 108,4 = - 58,7 тис. грн
3). Зміна витрат на збут
П3 = ВЗ13 – ВЗ12/13 = 11,7 – 11,6 = 0,1 тис. грн
4). Зміна обсягів виробництва
П4 = П12 * = 407,8 * = - 185,62 тис. грн
5). Зміна структури збуту
П5 = П12/13 – П12 - П4 = 634, - 407,8 +185,62 = 411,92 тис. грн
6). Зміна оптових цін
П6 = Д13 – Д12/13 = 826,6 – 1240,4 = - 413,8 тис. грн
П1 + П2 + П3 + П4 + П5 + П6 =
= 225,6 + 58,7 – 0,1 – 185,62 +411,92 –413,8 = 96,7 тис. грн
1.3Аналіз рентабельності
Розрахунок коефіцієнта рентабельності:
1. Рентабельність совокупного капіталу:
Рск = ,
де ФРздо – фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування,
Бп – баланс пасиву
Рск13 =
Рск12 =
2. Рентабельність власного капіталу
Рвк = ,
де ВК – власний капітал
Рвк13 =
Рвк12 =
3. Валова рентабельність продажу
|
|
Рвп = ,
де ВП – валовий прибуток
ЧДр – чистий доход(виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)
Рвп13 =
Рвп12 =
4. Операційна рентабельність продажу
Роп = ,
де ФРодп – фінансові результати від операційної діяльності (прибуток),
ЧДР – чистий доход(виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)
Роп13 =
Роп12 =
5. Чиста рентабельність продажу
Рчп = ,
Рчп =
Рчп =
6. Валова рентабельність підприємства
Рвп = ,
де СВрп – собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)
Рвп13 =
Рвп12 =
7. Чиста рентабельність підприємства
Рчп = ,
Рчп13 =
Рчп12 =
Показник | 01.01.2012 | 01.01.2013 | Абсолютне відхилення |
Рентабельність совокупного капіталу (Рск) | 0,13 | 0,01 | -0,12 |
Рентабельність власного капіталу (Рвк) | 0,95 | 0,01 | -0,94 |
Валова рентабельність продажу (Рв) | 0,41 | 0,68 | 0,27 |
Операційна рентабельність продажу (Роп) | 0,07 | 0,13 | 0,06 |
Чиста рентабельність продажу (Рч) | 0,05 | 0,1 | 0,05 |
Валова рентабельність підприємства (Рвп) | 69,99 | 217,07 | 1470,08 |
Чиста рентабельність підприємства (Рчп) | 8,81 | 31,34 | 22,53 |
Факторний аналіз показників рентабельності
1. Аналіз валової рентабельності підприємства
Р = Рвп13 – Рвп12
Р = 217,07– 69,99 = 147,08 тис. грн
- Зміна величини валового прибутку
Р1 =
Р1 = = 63,41
Р1 = Р1 – Р12
Р1 = 63,41 – 69,99 = - 6,58
- Зміна собівартості
Р2 = Р13 – Р1
Р2 = 217,07 – 63,41 = 153,66
Р1 + Р2
- 6,58 + 158,66 = 147,08
2. Аналіз чистої рентабельності підприємства
Р = Рчп13 – Рчп12
Р = 31,34– 8,81 = 22,53
- Зміна величини чистого прибутку
Р1 =
Р1 =
Р1 = Р1 – Р12
Р1 = 9,15– 8,81 = 0,34
- Зміна собівартості
Р2 = Р13 – Р1
Р2 = 31,34– 9,15 = 22,19
Р1 + Р2
+ = 22,53