— Прослухайте уважно скоромовку.
Тигренятко з тигром-татом
Тренувалися стрибати.
— Запишіть слова, в яких голосні у ненаголошених складах вимовляються нечітко. (Тигренятко, тренувалися, стрибати)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Як вимовляються голосні звуки в наголошених складах? Наведіть приклади.
— Як вимовляються ненаголошені [е], [и]? Наведіть приклади.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 30, вправа 78.
Урок 19
Тема: ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОБОТОЮ МОВЛЕННЄВИХ ОРГАНІВ (ЯЗИК, ГУБИ, ЗУБИ)ПІД ЧАС ВИМОВИ ПРИГОЛОСНИХ ЗВУКІВ
Мета: навчати учнів упізнавати і розрізняти на слух та за способом вимовляння приголосні звуки (утворення перешкоди на шляху видихуваного повітря)-,повторити алфавіт; формувати навички звуко-буквеного аналізу слова; розвивати спостережливість; виховувати любов до рідної мови.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 30, вправа78)
— Прочитайте слова, змінюючи кожне слово так, щоб ненаголошений склад став наголошеним.
|
|
— Що треба зробити зі словом, щоб дізнатися, яку букву («е» чи «и») слід писати в ненаголошеному складі?
Фронтальне опитування
— Чим відрізняються звуки і букви?
— Які бувають букви?
— На які групи розподіляються всі звуки? (Голосні звуки, приголосні звуки, знак м’якшення, всього три групи.)
— Скільки в українській мові голосних звуків? (Шість)
— Скількома буквами вони позначаються? (Десятьма)
— Скільки всього букв в українській абетці?
— Повторимо абетку всі разом.
— Хто сам хоче розказати українську абетку?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— На сьогоднішньому уроці ми більше дізнаємося про приголосні звуки. Тема уроку «Приголосні звуки».
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ