Реті:29

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: алған теориялық білімдерін қолданып есептер шығару.

Дамытушылық: есептің шартына сәйкес геометриялық фигураларды дұрыс салуды білу, формулаларды орынды қолдана білуі.

Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың түрі: Практикалық

Сабақтың жоспары:

1. Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру

2. Өткенді қайталау

3. Практикалық бекіту

4. Үйге тапсырма беру

5. Қорытындылау, бағалау

Сабақтың барысы:

6. Ұйымдастыру кезеңі

7. Қысқаша қайталау.

(Пифагор теоремасы) Тікбұрышты үшбұрыштың гипотенузасының квадраты катеттерінің квадраттарының қосындысына тең, яғни

АВС тікбұрышты үшбұрышының бір бұрышы: С бұрышы –тік, с-гипотенуза, а,в – катеттер, ал а1 және в1 катеттерінің проекциялары болса

5)

6)

формулалары дұрыс болады.

4.Практикалық бөлім: Атанасян

№484

Тікбұрышты үшбұрыштың а және в катеттері, ал с-гипотенузасы. 1) а=12 см, с=13см

2) а= 3) а=3в, с=2 болғанда в-ны тап

№486

АВСД тік төртбұрыштың 1) АВ АС=13 болғанда АД-ны, 2) СД=1,5, АС =2,5 болғанда ВС-ны, 3) СВ=17, ВС =15 болғанда СД-ны тап.

№487

Тең бүйірлі үшбұрыштың бүйір қабырғасы 17 см-ге, ал табаны 16 см-ге тең. Табанына жүргізілген биіктікті тап.

№491

Тікбұрышты үшбұрыштың берілген а және в катеттері бойынша гипотенузаға түсірілген биіктікті тап. 1) а=5, в=12; 2) а=12, в=16

№493

Диагональдары 10 және 24 см болатын ромбының қабырғасы мен ауданын тап.

Үйге тапсырма:№499 1)24см, 25см, 7см; 2) 15см, 17см, 8см болатын үшбұрыштың қысқа биіктігін тап.

Қорытындылау

Бағалау: Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: