Група 2

1. За результатами спостереження визначте структурні елементи уроку, їх логічну послідовність і поєднання.

2. Визначте тривалість структурних елементів уроку, їх відповідність методичним вимогам.

3. Визначте тип уроку.

4. Визначте зв’язок уроку праці з іншими навчальними предметами (з яким предметом і в чому виявляється цей зв’язок?).

5. Запишіть свої пропозиції щодо побудови уроку на дану тему (у висновку).

6. Визначені специфічні особливості і тип уроку обґрунтуйте у висновку.

7. У висновку вкажіть, з якими предметами пов’язаний урок, викладіть свої думки щодо можливостей міжпредметних зв’язків даної теми.

8. Підсумуйте, чи відповідає структура уроку його типу?

Група 3.

1. Визначте чітко зміст знань і умінь, над якими запланував вчитель працювати на уроці.

2. Визначте зміст роботи вчителя, спрямований на виховання в учнів культури праці та інші аспекти виховання.

3. Визначте прийоми роботи вчителя, спрямовані на вироблення в учнів самоконтролю в дотриманні санітарно-гігієнічних норм та правил безпечної праці.

4. Простежте в ході уроку вербальне оцінювання праці дітей.

5. У висновку перелічіть знання і вміння, якими опанували учні на уроці.

6. Проаналізуйте форми і методи оцінювання роботи дітей на уроці праці.

Група 4.

1. В ході уроку визначте методи і прийоми роботи вчителя, спрямовані на забезпечення основних дидактичних принципів.

2. Який народознавчий матеріал використано на уроці і з якою метою?

3. На яких етапах уроку використовувалась музика, які музичні твори звучали, з якою метою?

4. Проаналізуйте доцільність і ефективність використання ігрового, фольклорного матеріалу та функціональної музики.

Короткі теоретичні відомості.

Зразок ведення записів спостереження уроку трудового навчання

Спостереження уроку № Школа Дата

Клас Час

Методист

Вчитель

Тема уроку

Об’єкт праці

Мета уроку

Обладнання

Схема запису спостережень:

№ п.п., час Хід уроку (діяльність вчителя) Хід уроку (діяльність учнів) Аналіз уроку (зауваження тощо)
       

Схема аналізу уроку

I. Початок уроку

1.1 Підготовка робочих місць

1.2 Наявність інструментів, матеріалів для роботи.

1.3 Своєчасність початку уроку.

1.4 Способи зосередження уваги учнів

II. Актуалізація опорних знань.

2.1. Доцільність запитань.

2.2 Скільки часу використано?

III Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності.

3.1 Чіткість оголошення теми.

3.2.Відповідність вступної бесіди темі уроку.

3.3 Правильність демонстрування виробу, його якість.

3.4 Визначення призначення і корисності виробу.

3.5 Способи мотивації навчальної діяльності.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: