— Ми вже знаємо правила письма, правила поведінки у школі, а сьогодні пригадаємо правила мовного спілкування, які повинна знати кожна культурна людина.
Коли говориш — не... (горлань). Слів поганих — не... (вживай). На всі боки — не... (крутись). | У вічі співрозмовнику ... (дивись). Говори спокійно, чемно, Спілкуватись тоді буде дуже... (приємно). |
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 77, вправа 204.
Урок 52
Тема: ПОНЯТТЯ ПРО ТЕКСТ. РОЗРІЗНЕННЯ ГРУПИ ОКРЕМИХ РЕЧЕНЬ І ТЕКСТУ. ЗАГОЛОВОК, ЙОГО ВІДПОВІДНІСТЬ ЗМІСТУ ТЕКСТУ
Мета: ознайомити учнів з поняттям «текст», навчати розрізняти окремі речення і текст; розвивати вміння добирати заголовки до тексту відповідно до його змісту; виховувати спостережливість, бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 77, в п р а в а 204)
— Що ви можете сказати про хлопчика?
— Прочитайте речення зі звертанням.
— Які слова ввічливості ви підкреслили?
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Що таке мова? (Все те, про що ми говоримо, читаємо, пишемо.)
|
|
— Для чого нам потрібна мова? (Щоб спілкуватися.)
— Яким буває мовлення? (Усним і писемним.)
Гра «Яке це мовлення?»
Хлопчики піднімають руку, якщо почують про усне мовлення.
Дівчатка піднімають руку, якщо почують про писемне мовлення.
• Двоє учнів розмовляють.
• Учитель пише на дошці.
• Бабуся розмовляє по телефону.
• Тато читає газету.
• Діти пишуть у зошитах.
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
— Наша мова складається з речень. Сьогодні на уроці ми дізнаємося, що саме утворюють декілька речень, але спочатку проведемо хвилинку каліграфії.
V. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
— Напишіть каліграфічно.
У у Ук укр їн
VI. СЛОВНИКОВА РОБОТА
Загадка
• У світі одна — наша мати вона. (Україна)
— Україна — це край, в якому ми живемо. З якої букви будемо писати назву нашого краю?
— Запишіть речення, вписуючи пропущені слова: українці, Україна, український.
______________ — одна з найбільших країн Європи. Основне населення держави — ______________.
Державна мова — _______________.
VII. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ