V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що видалося найбільш цікавим на уроці?

— Що нового ви запам’ятали сьогодні?

— Яким правилом слід користуватися у житті? (Знати якомога більше!)

— Що треба робити, щоб знати якомога більше? (Старанно вчитися.)

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 135, вправа 356.


Урок 97

Тема: РОЗПОВІДАННЯ КАЗКИ. СКЛАДАННЯ РОЗПОВІДІ ЗА ПОДАНИМ ПОЧАТКОМ

Мета: закріплювати вміння учнів розпізнавати дієслова за питаннями; вчити розповідати казки, складати розповіді за серією малюнків та запитаннями; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати почуття взаємодопомоги, бажання дружити.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (С. 135, ВПРАВА 356)

— Прочитайте відповіді на запитання: що чим роблять?.

— Прочитайте складене речення зі словом а. Який знак поставили перед словом а?

III. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

— Відгадайте загадку.

Підморгне зеленим оком — ми йдемо,

Підморгне червоним оком — стоїмо,

Жовте моргає — уваги вимагає. (Світлофор)

— Запишіть каліграфічно.

Світ ло фор світлофор

Група учнів зупинилася перед світлофором.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Які слова ми вивчаємо?

— На які питання вони відповідають?

Робота в групах. Гра «Хто більше впіймає слів — назв дій»

Учні слухають уважно текст і записують усі дієслова, які почули. Перемагає група, яка впіймає найбільше дієслів.

ЗАПАС НА ЗИМУ

Кожний робить собі запаси на зиму по-своєму. Ховрах зерно з полів краде й ховає в нору. Навіть особливі комори риє для краденого зерна. Водяний щур забиває нірки картоплею. Сич на зиму заморожує в дуплі, як у холодильнику, мишей і птахів. (М. Сладков)

— Сьогодні ми будемо вчитися переказувати казку, складати розповідь за поданим початком.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота над казкою

— Відгадайте загадку. Упізнайте героїв казки.

Я руда, низького росту, Хитра я і довгохвоста. На курей я вельми ласа — В них таке смачненьке м’ясо... Вовку-брату я сестриця, А зовуть мене... (лисиця). Довгоногий гречний пан Сірий одягнув жупан: До бабиних конопель Понадився... (журавель).

Робота в парах (с. 136, вправа 357)

— Прочитайте. З якої казки цей уривок?

— Пригадайте і розкажіть за особами початок і кінцівку казки.

— Слова стук-стук, шкряб-шкряб, хлюп-хлюп, стриб-стриб замініть іншими словами. Запишіть їх разом із назвами предметів за зразком.

Фізкультхвилинка

Колективна робота. Складання зв’язної розповіді за поданим початком (с. 136, вправа 358)

— Розгляньте фотографію. Що на ній зображено?

— Складіть і запишіть розповідь за поданим початком, користуючись словами для довідки.

— Підкресліть слова — назви дій.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: