V. підбиття підсумків. реФлексія

— Розгляньте фотографії на с. 169.

— Розкажіть про зображене, використовуючи знання про людину та її ор- ганізм, отримані на уроках природознавства.

— Що вам запам’яталося найбільше?

— Що вас вразило або здивувало?

— Які знання ви можете використати в щоденному житті?

— Які з них, на вашу думку, будуть потрібні вам і в майбутньому?

 

 

142



Зустрічі 66–68. підсумкОва рОбОта. як дОсліджувати прирОду влітку?

мета: перевірити знання учнів, набуті на уроках природознавства у 3-му класі; розпові- сти учням про те, як допомагати природі влітку; розвивати мислення, мовлення; ви- ховувати любов до природи.


 

Дата Клас

 
 

 

 
 


 


 

 

I. ОрганіЗаційний мОмент


Хід уроку

 


 

II. кОнтрОль Знань

1.

 
 

підсумкова перевірна робота

1варіант

І рівень

Дайте правильну відповідь.

1. Природа буває: а) жива і нежива; б) нежива;

в) жива.

2. Джерелом світла і тепла на Землі є: а) Місяць;

б) Сонце.

3. Вуглекислий газ, кисень, природний газ — це: а) рідкі тіла;

б) тверді тіла;

в) газоподібні тіла.

4. Яка з цих тварин може два тижні обходитися без води? а) Тигр;

б) слон;

в) верблюд.

5. Кому допомагає врятуватися швидкий біг? а) Їжаку;

б) козулі; в) черепасі.

Дайте відповідь «так» чи «ні».

6. Тварини живляться рослинами або іншими тваринами.

а) Так;

б) ні.

7. Чим краще розвинені м’язи, тим міцніший скелет. а) Так;

б) ні.

8. Дерево має кілька міцних дерев’янистих стебел. а) Так;

б) ні.

ІІ рівень

9. Підкресліть назви органів травлення людини.

Ротова порожнина, язик, стравохід, шлунок, тонка кишка, бронхи, пе-

чінка, товста кишка, пряма кишка.

10. Підкресліть, що необхідно хижим тваринам для життя. Тепло, світло, рослини, тварини, ґрунт, вода, повітря.


 

11. Установіть відповідність.

Які ознаки людина розрізняє очима? Холод, тепло, біль, дотик
Що розрізняє людина завдяки вухам? Звуки
Що розрізняє людина завдяки носу? Колір, розміри, форму, відстань
Що людина розрізняє язиком? Запах
Що відчуває людина за допомогою шкіри? Смак

 

 
 

 

 
 

12. Підкресліть назви горючих корисних копалин.

Глина, мідна руда, алюмінієва руда, крейда, природний газ, кам’яне ву- гілля, гіпс.

13. Складіть ланцюг живлення.

 
 

Козуля, береза, вовк.

ІІІ рівень

14. Доповніть твердження.

... захищає головний мозок,... — спинний мозок,... — серце, легені, пе- чінку.

(Череп, грудна клітка, хребет)

15. Поміркуйте. Запишіть свої міркування.

Чому тварини не можуть жити без неживої природи?

 
 

2 варіант

І рівень

Дайте правильну відповідь.

1. Природа — це:

а) все, що навколо нас; б) рослини, тварини;

в) все, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною.

2. Якщо Сонце стоїть низько, то його промені віддають: а) більше тепла;

б) менше тепла.

3. Сніг — це:

а) твердий стан води;

б) рідкий стан води;

в) газоподібний стан води.

4. Хто ловить комах на льоту? а) Щука;

б) їжак; в) жаба.

5. Кому допомагає врятуватися зміна забарвлення? а) Борсуку;

б) зайцю; в) конику.

 
 

Дайте відповідь «так» чи «ні».

6. Тварини переміщуються, цим вони відрізняються від рослин.

а) Так;

б) ні.

7. Вуглекислий газ отруйний для організму.

а) Так;

б) ні.

8. Дерева і кущі — це однорічні рослини. а) Так;


 

ІІ рівень

9. Підкресліть назви органів кровообігу людини.

Серце, стравохід, артерії, шлунок, вени, капіляри, печінка.

10. Підкресліть, що необхідно рослиноїдним тваринам для життя. Рослини, тварини, ґрунт, вода, повітря.

11. Установіть відповідність.

 
 

холод, тепло, біль, дотик очима
колір, розмір, форму, відстань вухами
звуки, музику, голоси, шуми носом
пахощі, аромати, запахи газу, неприємні запахи язиком
солодке, кисле, гірке, солоне шкірою

 

Чим ми розрізняємо і відчуваємо:

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

12. Підкресліть назви рудних корисних копалин.

Глина, мідна руда, алюмінієва руда, крейда, природний газ.

13. Складіть ланцюг живлення. Сова, пшениця, миша.

ІІІ рівень

14. Доповніть речення.

Череп захищає..., хребет —..., грудна клітка —...

(Серце, легені, печінку, спинний мозок, головний мозок)

15. Поміркуйте. Запишіть своє міркування.

Чому рослини не можуть жити без неживої природи?

 

Відповіді 1 варіант

І рівень

 
 

               
а б в в б а а б

 

 
 

ІІ рівень

9. Ротова порожнина, стравохід, шлунок, тонка кишка, товста кишка, пряма кишка.

10. Тварини, вода, повітря.

11. Очима: колір, розміри, форму, відстань. Вухами: звуки. Носом: запах.

Язиком: смак. За допомогою шкіри: холод, тепло, біль, дотик.

12. Природний газ, кам’яне вугілля.

13. Береза, козуля, вовк.

ІІІ рівень

14. Череп захищає головний мозок, хребет — спинний мозок, грудна клітка — серце, легені, печінку.

15. Не можуть жити без сонячного світла і тепла, без води, без повітря.

2 варіант

І рівень

               
в а а в б а а б

 

 

 

ІІ рівень

9. Серце, артерії, вени, капіляри.

10. Рослини, вода, повітря.


 

11. Холод, тепло, біль, дотик — шкірою. Колір, розмір, форму, відстань — очима. Звуки, музику, голоси, шуми — вухами. Пахощі, аромати, запахи газу, неприємні запахи — носом. Солодке, кисле, гірке, солоне — язиком.

12. Мідна руда, алюмінієва руда.

13. Пшениця, миша, сова.

ІІІ рівень

14. Череп захищає головний мозок, хребет — спинний мозок, грудна клітка —

серце, легені, печінку.

15. Не можуть жити без сонячного світла і тепла, без води і повітря.

Оцінювання

І рівень — 8 завдань, що розраховані на знання основних понять, їх розу-

міння, на просте відображення матеріалу на рівні впізнанності і відтворення.

Кожне завдання оцінюється 1 балом.

ІІ рівень — 5 завдань, що вимагають розуміння, використання і застосу-

вання знань у стандартних ситуаціях. Кожне завдання оцінюється 2 балами.

ІІІ рівень — 2 завдання, що вимагають творчого використання набутих

знань і дозволяють виявити вміння застосовувати знання у нестандартних си-

туаціях. Кожне завдання оцінюється 3 балами.

Максимальна кількість балів — 24.

 
 

Для оцінювання потрібно поділити суму набраних учнем балів на два.

Фізкультхвилинка

 
 


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: