Завдання 1. Розробити фрагмент уроку з використанням основних прийомів роботи учнів з текстовими та позатекстовими компонентами підручника.
Завдання 2. Розробити методику використання картографічних матеріалів в процесі економіко-географічного вивчення окремої країни (за вибором). Для цього розробити основні прийоми роботи з картами для окремих етапів уроку та окремих змістових блоків уроку. Результати оформити у вигляді таблиці:
Етап уроку | Змістовий блок | Прийоми роботи з картою | Конкретні завдання учням |
Завдання 3. Проаналізувати навчальну програму з економічної і соціальної географії світу з метою виявлення можливостей використання статистичних матеріалів на уроці:
№ п/п | Тема уроку | Статистичні матеріали | Прийоми роботи зі статистичними матеріалами |
Завдання 4. Розробити фрагмент уроку із застосуванням основних прийомів роботи зі статистичними матеріалами.
Теми для повідомлень:
1. Сучасний урок географії в старшій школі.
2. Методика організації і проведення рольових ігор на уроках географії в старшій школі.
3. Методика організації і проведення конференцій при вивченні економічної і соціальної географії світу.
4. Нетрадиційні форми організації навчання в процесі викладання географії в старших класах.
Домашнє завдання: повторити основні форми організації навчання, підготувати повідомлення за однією з тем.
Лабораторне заняття № 3.
Форми організації навчання. Лекційно-семінарська система навчання.
Мета: поглибити та закріпити знання основних форм організації навчання географії та методики їх підготовки і проведення; сформувати вміння організовувати навчально-виховний процес з географії в стиарших класах, складати плани-конспекти лекційних, семінарських занять та планувати нетрадиційні форми уроків географії.
Обладнання: навчальні програми з географії, шкільні підручники, атласи для 10-го класу.
Хід заняття