V. Підсумок уроку

— Чого навчалися на уроці?

— Які звуки позначає буква щ?

Урок 109. ВИМОВА І ПОЗНАЧЕННЯ ЗВУКІВ [дж], [дз], [дз’]

Мета: повторити знання учнів про вимову і позначення звуків [дж], [дз], [дз]; продов- жити роботу над розвитком зв’язного мовлення учнів; розширювати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Повідомлення теми та мети уроку

Мовні ігри

Гра «Нові слова».

— З букв одного слова складіть кілька нових слів. (Наприклад: айстри — рис, тир, старий, рий...)

Жайворонок —

сінокосарка —

ластівка —

листоноша —

Гра «Утвори слово».

Учитель пропонує замінити у словах виділені букви, що позначають дзвінкі приголосні, буквами, що позначають парні їм глухі.

Б ив, б рати, ве з ло, ж ар, д ерти...

Повторення правил сидіння за партою під час письма

Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо великих букв із заокругленням уліво: І, Ї, Г, Ґ, П, Т, У, Р.

Словникова робота

Цукор, чотирнадцять.

III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ» (с. 79)

Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ

Завдання 1

— Напишіть каліграфічно:

Б б бдж дзь бджола джміль дзьоб

Пропедевтика української мови

— Буквосполучення дж, дз при переносі розривати не можна!

Виконання письмових вправ

Завдання 2

— Уважно прочитайте слова.

— Які слова ви зустріли вперше?

— Що вони означають?

— Назвіть звуки, які позначають виділені букви.

Завдання 3

— Випишіть спочатку слова з буквосполученням дж, а потім — із дз.

— Вимовте звуки у виділених словах.

Завдання 4

— Установіть межі слів і запишіть речення.

ДЗЮРЧИТЬПІДЗЕМНЕДЖЕРЕЛО.

Завдання 5

— Побудуйте і запишіть речення з поданих слів.

Золотисті, літають, в, бджоли, квітах. Пив, Микола, воду, польову, дже­рельну.

Фізкультхвилинка

ЇЖАЧОК

Йшов по лісу їжачок, (Ходьба на місці.)
В нього шубка з голочок. Ніс багато грушечок, Аж болів йому бочок. (Нахили тулуба в сторони.)
Раз, два, три, чотири, п’ять! Зупинився спочивать. (Присісти.)
Піклувався їжачок Про маленьких діточок, Чарівних, непосидючих, Дуже милих і колючих. (Стрибки.)

IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Мовленнєва діяльність

— Поміркуйте і доберіть слова-родичі. (Слова-родичі мають спільну час­тину, однакову за значенням.)

Дзвін,...,...,...,...

Робота у зошиті

— Спишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Ґудзик, подзвонити, задзюрчали, задзеленчали.

— Спишіть слова. Поставте над словами наголос. Поділіть їх на склади.

Джміль, джерело, джем.

— Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення.

yyлітають, пухнасті, над, квітами, джмелі;

yyполе, в, полетіли, працьовиті, бджілки.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: