Письмо під диктовку слів, речень

Гора, гуси, гарно, гарбуз, виноград, голова, горобина, подруга, друг, берег, погода, Галина, Горпина, Гнат, Ігор, Богдан, ґава, ґанок, ґудзик, ґедзь, ґрунт.

До вікна прилетіли голуби. Ігор годував голубів. Дзиґа весело крутилася. У саду дозрів аґрус.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чого навчалися на уроці?

— Наведіть приклади слів із буквами ґ і г.

Урок 108. БУКВА Щ

Мета: повторити знання учнів про букву щ та її звукове значення; вдосконалювати на­вички письма під диктовку слів, невеликих речень; списування з друкованого та ру­кописного шрифтів; виховувати охайність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Повідомлення теми та мети уроку

Мовні ігри

Гра «Як правильно?».

Потрібен наголос, малята!

Без нього важко прочитати!

Матеріал для гри:

У замку ніхто не жив. Двері замку були на замку.

На горі височив старовинний замок. На дверях висів великий замок.

Взимку поля вкриті снігом. Поля любить зиму.

На березі пасуться кози. На березі пожовкло листячко.

У книзі сорок сторінок. У сорок скрипучий голос.

Рослині потрібне сонячне тепло. Сьогодні вдень дуже тепло.

Гра «Віднови слово».

— Книжковий черв’ячок з’їв літери у словах. Допоможіть їх відновити!

На дошці друкованими літерами написані слова.

ЛОС_, ДЕН_, КУЛ_КА, Л_ОН, ПЕН_ОК, ОПЕН_КИ, ПИЛ_НО.

Повторення правил сидіння за партою під час письма

Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо великих букв, що складаються з подовженої палички із заокруг- ленням унизу: й, ш, ц, щ, ч.

Словникова робота

Фартух, цукерка.

III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ» (с. 75)

Завдання 1

— Напишіть каліграфічно:

Щ щ ощ За вікном шумить дощик.

Пропедевтика української мови

— Буква Щ завжди позначає два звуки [шч].

— Складіть звукову модель слова щиглик.

Виконання письмових вправ

Завдання 2

— Прочитайте вірш.

— Скільки разів у вірші вжито літеру щ?

— Випишіть всі слова з буквою щ. Назвіть звуки у слові щавлик.

Завдання 3

— Прочитайте скоромовку. Спишіть, вставляючи пропущені букви.

Завдання 4

— Встановіть межі слів і запишіть речення.

ПРИЛИНУЛИХМАРИЙПРИНЕСЛИЛАГІДНИЙДОЩИК.

— Який дощик принесли хмари?

— А який іще буває дощ?

Фізкультхвилинка

IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Мовленнєва діяльність

— З’єднайте слово та його ознаку.

Ящірка щасливий
щітка прудка
друг нова
день щирий

Творча робота

— Напишіть опис щиглика за планом.

План

1) Яка це пташка?

2) Яка в неї спинка?

3) Які груди?

4) Які крила?

5) Яка голівка?

6) Який дзьоб?

7) Який хвостик?

8) Чи любить пташка співати?

Гра «Кінцівки»

— Закінчіть слова. Запишіть їх. Складіть з ними речення.

Ку_, до_, бор_, хру_, хво_, ля_.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: