VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Закінчіть речення: «Звуки ми... і...»; «З них утворюються...».

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 5,вправа 6.


Урок 2

Тема: СЛОВА, ЩО РОЗРІЗНЯЮТЬСЯ ТІЛЬКИ ОДНИМ ЗВУКОМ

Мета: закріпити і поглибити знання учнів про звуки; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; виховувати уважність, старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 5, вправа 6)

— Чому берези сумували?

— Назвіть слова, вжиті в переносному значенні.

— Послідовно вимовте звуки у виділених словах.

Гра «Чим відрізняються слова?»

Мак — рак, шишка — мишка, сірка — зірка, коса — коза, ворона — ворота, сливи — слава, пічка — річка.

Порт — спорт, Оля — Коля, боби — бобри, сова — слова, оса — роса, оси — коси.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з українською абеткою.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (г. 6-7)

Вправа 7. Учні читають і відгадують загадку. (Гілка — білка)

— Вимовте звуки в словах — відгадках.

— Чим схожі і чим відрізняються ці слова?

Вправа 8. Учні добирають до поданих слів такі, що відрізняються першим звуком.

Клин — млин, калина — малина, чайка — майка, колос — голос, пічка — річка, шибка — рибка, парта — карта, балка — палка.

— Запишіть слова за зразком, підкресліть букви, якими вони відрізняються.

— Усно складіть речення з двома словами.

Вправа 9. Учні читають вірш І. Січовика «Букви пожартували», пояснюють, що наплутав автор, виправляють помилки, записують слова за зразком: рік — рак, колосок — колобок, клітку — квітку.

— Послідовно вимовте звуки у записаних словах.

Робота в парах. Хвилинка спілкування

Учні читають діалог і продовжують розмову.

Вправа 10. Учні читають слова, вилучають один звук так, щоб вийшло інше слово.

(Косар — коса, страва — трава, рукав — рука, перон — перо, умова — мова.)

— Послідовно вимовте всі звуки у записаних словах.

— Усно складіть речення зі словом мова.

— Пригадайте прислів’я про мову.

• Птицю пізнають по пір’ю, а людину — по мові.

• Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.

• Слово до слова — зложиться мова.

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

— Замініть перші звуки в словах суп, син, рак,а в словах сом, сік, сир, гак, брат, ніж — останні звуки так, щоб утворилися слова з іншим значенням.

— Зробіть висновок про роль звуків у мові.

— Як ніч можна перетворити на рака, змінюючи почергово лише одну букву? (Ніч — річ — рік— рак.)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Назвіть слова, які читаються однаково зліва направо і справа наліво. (Дід, біб, вів, око, піп, зараз...)

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 7, вправа 11.


Урок 3

Тема: ЗВУКИ І БУКВИ

Мета: закріплювати знання учнів про звуки і букви; повторити, чим звуки відрізняються від букв; розвивати мову, мислення; виховувати любов до рідної мови.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: