Інструктаж з техніки безпеки

Практична робота.

Робота з програмою WINRAR.

Завдання.

У власній папці створити текстовий документ програми БЛОКНОТ під іменем archiv. В документі надрукувати словник термінів:

Архівація (упаковка) – це процес створення архіву.

Стиснення – процес при якому видаляється все зайве, внаслідок чого зменшується розмір файлу.

Архіватор – комп'ютерна програма, що здійснює стиснення даних в один файл архіву для легшої їх передачі, та компактного зберігання.

Зберегти зміни та створити архівний файл під таким самим іменем.

Релаксація.

Підсумок уроку.

– Який принцип лежить в стисканні інформації?

– Які послуги надають користувачу архіватори?

– Яким міркуванням керуються при виборі типу архіватора?

Домашнє завдання.

Вивчити тему «Архівація даних. Архіватори. Архіви».

УРОК 4

ТЕМА: Робота з архіваторами. Практична робота № 1. Робота з архіваторами.

МЕТА: познайомити учнів із поняттями «архівація», «архіватори», «архів»;

навчити учнів створювати архів; розвивати логічне мислення, творчість, комп’ютерну грамотність; виховувати бережне ставлення до комп’ютерної техніки.

ОБЛАДНАННЯ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: малюнки, схеми, роздатковий матеріал до практичної роботи, операційна система WINDOWS, архіватор WINRAR.

ТИП УРОКУ: застосування ЗУН

БАЗОВІ ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ: архівація, архіватори, архів

ПЛАН УРОКУ

1. Організаційний етап.

2. Перевірка домашнього завдання.

3. Актуалізація опорних знань.

4. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

5. Ознайомлення з правилами і способами дій по застосуванню знань на практиці.

6. Самостійна робота над виконанням практичних завдань.

7. Релаксація.

8. Узагальнення і систематизація результатів роботи.

9. Підсумок уроку.

10. Домашнє завдання.

ХІД УРОКУ

Організаційний етап.

Привітання.

Фіксація відсутніх учнів.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Перевірка готовності до уроку кабінету.

Перевірка наявності обладнання до уроку.

Перевірка домашнього завдання.

Фронтальний усний контроль.

– Що таке архівація?

– Що таке стиснення?

– Що таке архіватор?

– Який принцип лежить в стисканні інформації?

– Які послуги надають користувачу архіватори?

– Яким міркуванням керуються при виборі типу архіватора?

– Як створити архівний файл?

Актуалізація опорних знань.

– Що може трапитися з інформацією?

– Які заходи потрібно проводити щодо збереження потрібної інформації?

Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Сьогодні у нас урок застосування ЗУН з теми «Робота з архіваторами». На цьому уроці ми застосуємо знання, уміння і навички попереднього уроку.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: