Скласти кросворди на теми:
І група – «Хімічні елементи на службі людини».
ІІ група – «Особливості походження назв і символів».
V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.
VІ. Домашнє завдання. Підготувати повідомлення на тему «Купрум,
Сульфур, Ферум, Аурум, Аргентум на службі людини. Особливості походження їх назв і символів».
Урок 3
Тема. Найдавніші хімічні елементи. Купрум, Сульфур, Ферум,
Аурум, Аргентум
Мета: ознайомити з історією відкриття найдавніших хімічних елементів, їх символами, назвами, положенням у періодичній системі та поширення у природі; продовжувати формувати інтерес до вивчення предмета.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форми та методи: Метод “Мікрофон”, групові форми роботи,
Метод "Навчаючись - вчуся".
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, додаткова література.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Одного разу англійський письменник Джонатан Свіфт спитав свого слугу:
|
|
- Томе, що це означає? Чому мої чоботи не вичищені?
- Так ви ж збираєтесь гуляти сер, от я і подумав,що вони знову забрудняться.
- Добре, сказав Свіфт, збирайся,ти підеш зі мною.
- Але, я ще не снідав.
(Як ви думаєте, що відповів йому Свіфт?)
Отже розпочинати кожний наступний урок для вас повинно бути таким же звичним, як сніданок – це повинно стати потребою.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Метод “Мікрофон”.
Вчитель починає фразу, наприклад:
- Російська назва Сульфуру походить від слова «сіра», що означає …
- Аргентум називають " білим золотом ". Давньоєгипетська назва срібла " хад " (had чи hat) означає …