Дата Клас
мета: продовжити формувати поняття «комахи»; формувати вміння описувати комах, визначати їх за істотними ознаками; розвивати спостережливість, мовлення, мис-
лення, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до комах.
Хід уроку
I. ОрганіЗаційний мОмент
II. актуаліЗація ОпОрних Знань
— Доведіть, що тварини належать до живої природи.
— На які групи поділяється світ тварин?
—
Наведіть приклади тварин, які різняться своїми розмірами.
— Розкажіть про роль тварин у житті рослин.
— Уявіть, що змінилося б у житті людей, якби на Землі зникли тварини.
III.
пОвідОмлення теми і мети урОку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про життя комах, їх розмно- ження і розвиток.
IV. вивчення нОвОгО матеріалу
1. робота за підручником (с. 101–103)
—
Пригадайте! У чому полягають особливості будови дорослих комах? Як відбувається розвиток комах?
— Комахи — найчисельніша група тварин на Землі. Вони живуть у ґрунті,
повітрі, воді. Комахи повзають, бігають, літають, стрибають, плавають. Ко-
|
|
махи живуть поодинці або великими сім’ями. Шість ніг — це істотна ознака
комах. Більшість комах має крила.
Комахи мають гарний слух, зір і нюх. Завдяки особливим органам тіла
вони вловлюють найтонші запахи і найменший рух повітря. Комахи можуть
захищатися, жалячи своїх ворогів.
— Запам’ятайте! У комах є твердий зовнішній покрив. Їхнє тіло склада-
ється із трьох частин: голови, грудей і черевця. Вони мають три пари ніг (кін- цівок). У переважної більшості комах є крила.
— Що розповів Мудрий Лісовичок?
— Які групи комах розрізняють за способом живлення?
— Роздивіться малюнки на с. 102 та знайдіть комах, про яких ідеться в тексті на с. 101–102.
Висновки
y Основна ознака комах — шість ніжок.
y Більшість комах мають крила.
y Це найчисельніша група тварин на Землі.
y Комахи живляться різною їжею. Серед них є рослиноїдні, хижаки.
2.
Фізкультхвилинка