Алгоритм розв'язування системи рівнянь

Графічним способом за допомогою навчальної програми GRAN.

За приклад взято №172(а) із підручника Г.П.Бевза „Алгебра 7-9” (сторінка 228).

Завдання. Розв’язати графічно систему рівнянь

 

1. Будуємо графік функції . Для цього натискаємо на кнопку „Побудова графіка функції” і вводимо відповідні значення у вікні „Конструювання об’єкта”:

 

 

2. Натискуємо кнопку „Застосувати” і одержуємо графік із заданими властивостями:

 

 


3. Будуємо графік функції . Для цього натискаємо на кнопку „Побудова графіка функції” і знову вводимо відповідні значення у вікні „Конструювання об’єкта”:

 

 

 


4. Натискуємо кнопку „Застосувати” і одержуємо графік із заданими властивостями:

        

 


5. За допомогою кнопки „Створення точки” позначаємо току перетину утворених графіків:

 

 

 


6. За допомогою вкладки „Конструювання об’єкта” визначаємо координати утвореної точки, тобто розв’язок заданої системи рівнянь.

 

 

 

Додаток 2

 





Математика 6

 

Прямокутна система координат

 

Мета: навчити учнів позначати на координатній площині точку за заданими координатами та читати координати позначеної точки.

Обладнання: комп’ютерний клас, комплект слайдів „Прямокутна система координат”, який є презентацією Microsoft PowerPoint.

 

Хід уроку

 

І. Перевірка домашнього завдання

Два учні відтворюють на дошці розв’язання задач №691 та №693. В цей час учні класу розв’язують за допомогою вчителя завдання 1-3 з п.8.6 та розглядають відповідні малюнки.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вчитель ставить перед класом питання:

· Як правильно побудувати координатну пряму?

· Які прямі називають перпендикулярними?

· Скількома координатами визначається положення точки на координатній прямій?

 


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: