Урок 9. Кілограм. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання

Мета. Ознайомити дітей з одиницею вимірювання маси – кілограмом, навчиті практично користуватись нею. Готувати до розв’язування задач на 2 дії.

Хід уроку

І. Повторення і закріплення вивченого матеріалу

Усні обчислення

1. Розказати напам’ять таблиці додавання і віднімання 8, 9.

2. Математичний диктант.

• 3 збільшити на 7; 10 зменшити на 9.

• І доданок – 1, II доданок – 9. Запишіть суму.

• 2 плюс 8 мінус 9; 10 мінус 7 плюс 0.

 

 

3. Гра «Вдягни ялинку» (використовуємо WORD).

 

І. Вивчення нового матеріалу

Пояснення нового матеріалу

– Сьогодні ми ознайомимось ще з однією одиницею вимірювання – кілограмом. Кілограмами вимірюють масу. Усі ви бачили в магазині, на ринку, як зважують різні товари. Часто у магазинах продають розфасовані у мішечки, пакети, коробки цукор, рис, сіль...

Учитель демонструє кілограмові пакети рису, цукру, солі.

За вправою 1 учні знайомляться з приладом для зважування – вагою».

Найпростіша вага – шалькова. На ній зважують зрівнюванням вантажів на обох шальках. Діти розглядають малюнки вправи 1 і пояснюють, як проходить процес зважування. Учитель запитує, що буде, якщо рис буде важчий, ніж 6 кг? (Ліва шалька опуститься.) Якщо гранати будуть легшими, ніж 2 кг? (Ліва шалька підніметься.) Учні розглядають на таблиці вагу, якою користуються в магазинах. Учитель пояснює, що на більшу шальку кладуть товар, а стрілка допомагає точніше визначити масу товару.

 


Учитель називає різні види ваг (і по можливості показує): кантор, аптечні терези, пружинна вага, медичні ваги, ваги на току тощо. (можна використати презентацію або розповідь вчителя на основі фотографій чи малюнків у комп’ютері)

Первинне закріплення

Використання гри „ВЕСОВЩИК” з „Алгоритміки”


III. Розвиток математичних знань

1. Коментоване виконання вправи 2.

2. Фронтальна робота над задачею 4.

Учні спочатку дають відповідь на перше запитання і записують розв’язання в зошитах.

– Що тепер відомо про хлопчика і дівчинку? (Хлопчик спіймав 5 окунів, а дівчинка – 3 окуні.) Чи можна тепер дізнатися, скільки окунів вони упіймали разом? (5 + 3 = 8.) Отже, щоб дати відповідь на друге запитання, ми склали нову задачу, у якій використали відповідь на перше запитання – З окуні.

IV. Підсумок уроку

– З якою одиницею вимірювання ми ознайомились? Яку величину вимірюють у кілограмах?

 

Урок 10. Таблиці ділення на 8. Вправи на застосування таблиці ділення на 8. Задачі на зведення до одиниці. Знаходження частини числа (3 клас)

Мета: Ознайомити учнів з таблицею ділення на 8, повторити знаходження частини від числа та ознайомити із складеною задачею.

Хід уроку


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: