Мета заняття:
1. Навчальна: систематизувати знання властивостей скалярного добутку векторів та розширити знання його наслідків при обчисленні кута між векторами та перпендикулярності векторів.
2.Виховна: виховувати самостійність, цілеспрямованість та акуратність записів в зошитах
3.Розвиваюча: інтерес до вивчення предмета
Міжпредметна інтеграція: технічна механіка, електротехніка, основи програмування
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, презентація, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: формулу для обчислення кута між векторами та умову перпендикулярності векторів
Студенти повинні вміти: досліджувати вектори на перпендикулярність, знаходити кут між векторами
Студенти повинні мати навички: використовувати властивості скалярного добутку для розвязування задач
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, частково-пошуковий, робота в малих групах
![]() |
Викладач: Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.
Хід заняття
1. Організаційний момент. ( хв.)
Перевірка присутності студентів
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
знання умови перпендикулярності векторів необхідне при вивчення технічної механіки, де виконується дуже багато операцій з векторами
3. Перевірка домашнього завдання: ( хв.)
фронтальне опитування за питаннями попереднього заняття
4. Повідомлення теми, мети заняття. ( хв.)
Постановка завдання: студенти мають навчитися розв’язувати задачі використовуючи формулу косинуса кута між векторами та умови перпендикулярності векторів
5. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Скласти блок-схему з теми „Скалярний добуток векторів”
6. Формування вмінь і навичок. ( хв.)
План
1. Кут між векторами. Розв’язування задач
2. Умова перпендикулярності векторів. Р озв’язування задач
7. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
розв’язування задач
8. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підвести підсумки та виставити оцінки
9. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Розв’язати задачу(роздатковий матеріал), ОЛ4, ст.50-53
Література:
1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція Аудиторія № _________________







