— Прочитайте вірш. Спишіть другий рядок.
Лось і лосенятко з ним.
Ліс для лосів — рідний дім.
Літо в ліс гукнуло осінь.
Лист летить на спини лосям.
— Підкресліть букви, що позначають приголосні звуки.
— Прочитати букви і вимовити відповідні приголосні звуки.
Гра «Віконечка»
— Запишіть слова, вставляючи пропущені букви. Підкресліть букви, що позначають приголосні звуки.
Змля, сниця, цбуля, тпло, лсточок.
Списування із граматичним завданням
— Спишіть слова, поділяючи їх для переносу. Підкресліть букви, що позначають приголосні звуки.
Вулиця, їжак, цукор, верблюд, неділя.
Диктант
У садку співав соловей. Його пісня була дуже гарна. Він знав, що його пісню люблять люди.
— У першому реченні підкресліть букви, що позначають приголосні звуки
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які бувають звуки?
— Як упізнати і розрізнити на слух приголосні звуки? (Приголосні звуки відрізняються від голосних тим, що при їх вимові повітря потрапляє на перешкоду.)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
|
|
С. 32,вправа 83.
Урок 20
Тема: ЗВУК [ф ], ПОЗНАЧЕННЯ ЙОГО БУКВОЮ ф
Мета: навчати учнів правильно артикулювати слова зі звуком [ф], вправляти у правильній вимові і правильному написанні слів із цим звуком; розвивати уважність; виховувати допитливість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 32, вправа83)
— Прочитайте прислів’я про книгу. (Одна книга тисячі людей навчає. Книга — не пряник, а дітей до себе манить.)
— Назвіть слова, які починаються і закінчуються приголосними звуками.
Гра «Буква Ф»
— Прочитайте речення. Запишіть його. Підкресліть слова, в яких є буква ф.
Фарбувала Фрося вікна. Федір їй допомагав.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо вчитися правильно вимовляти приголосний звук [ф] і писати слова з буквою ф.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ