Тема: ПЕРЕВІРНА РОБОТА
Мета: перевірити рівень знань, умінь та навичок учнів з вивчених тем; розвивати уважність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
1. Продовж речення.
У слові стільки складів, скільки...:
а) приголосних звуків; б) голосних звуків; в) букв.
2. Визнач кількість звуків і букв у поданих словах:
Повітря — _ зв., _ б. День — _ зв., _б. Лялька — _зв., _б.
3. Прочитай текст. Підкресли букви, які позначають приголосні звуки.
Вітрила тихі ледь-ледь видніються,
то морем линуть, то в небі мріють...(В. Грінчак)
4. Встав пропущені букви я, ю, є, їчи ь.
Працвати, заць, дтел, Кив, лбити, мріти, Батківщина.
5. Встав у слова хв чи ф.
Цира, арба, артух, востатий, руктова, онтан, іалка, иля, илина.
6. Прочитай вірш. Встав буквосполучення дж чи дз,підкресли їх.
Дж і дз— запам’ятай,
одним звуком промовляй:
ерело, хоу, бола.
ьоб, віночки, еркала. (Д. Білоус)
7. Дай короткі відповіді на питання.
Які комахи дають мед? З чого починається кожна річка? | У чому ти завжди бачиш себе? Що кличе дітей на урок? |
8. До слів першого стовпчика добери слова з другого та з’єднай їх рисками. Встав пропущені букви г чи ґ.
Дзиа смачний.
Арус вертлява.
рунт справжній.
Дру родючий.
9. У словах постав наголос так, щоб вони мали різне значення.
На березі — на березі, мука — мука, дорога — дорога.
10. Поділи слова для переносу.
Професія, портфель, район, фазан, лялька.
11. Прочитай речення. Запиши назви міст за алфавітним порядком.
Дніпро — довга могутня річка. На його берегах розкинулися такі міста: Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Херсон, Черкаси, Кременчук, Канів.
12. Із поданих слів склади і запиши речення.
1) Вікном, під, щиглик, щодня, щебече.
2) Ящірка, на, гріється, щебені.
3) Щуку, Юрко, і, спіймав, ляща.
III. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи з усіма завданнями вам удалося впоратися?
Урок 27
Тема: АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. УЯВЛЕННЯ ПРО ДЗВІНКІ І ГЛУХІ ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ.
ПАРНІ ДЗВІНКІ ТА ГЛУХІ ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ
Мета: навчати учнів правильно вимовляти дзвінкі і глухі приголосні звуки; розвивати орфоепічну чіткість, увагу, мовлення; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 40, вправа 110)
— Зачитайте слова із двома звуками. (Я) Із трьома. (Сон, що, він, дзьоб, ліс, ґедзь) Із чотирма. (Дощ, джміль, яма, щит) Із п’ятьма. (Щука, юнак, їжак)
— У яких словах звуків більше, ніж букв? (Я, що, дощ, яма, щит, щука, юнак, їжак) Чому?
— У яких словах звуків менше, ніж букв? (Дзьоб, ґедзь, джміль) Чому?
— Чим відрізняються приголосні звуки від голосних?