Самодиктант
— Складіть зі слів речення і запишіть його, диктуючи собі по складах.
Навесні, в, купаються, горобці, калюжах. (Навесні горобці купаються в калюжах.)
— Складіть ще одне речення про горобця, щоб вийшов текст. Запишіть його.
Робота в групах
— Прочитайте початок казки.
У казковому місті жив ляльковий майстер. Він виготовляв чудові іграшки. Одного разу до майстра прийшов...
— Придумайте продовження казки.
— Складіть текст з 3-4 речень на тему «Дятел — корисна птиця». Почніть текст реченням: Не дарма дятла лісовим доктором називають!
Фізкультхвилинка
Самостійна робота
— Прочитайте і порівняйте два заголовки: «Наш клас», «Наш клас дружний».
— Однакові вони чи відрізняються один від одного? Поясніть.
— Складіть текст, використовуючи один із заголовків. Напишіть 2—3 речення.
Перевірка роботи. (Враховується зміст і граматична правильність побудови речень.)
Двоє-троє учнів читають речення, решта — аналізують їх.
Робота в парах. Гра «Коректор»
Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради одне одному.
|
|
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого ви навчилися на уроці?
— Яке речення вам сподобалося найбільше?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Скласти 2 -3 речення про зайчика.
Урок 50
Тема: СИЛА ГОЛОСУ І ШВИДКІСТЬ МОВЛЕННЯ. ПРАКТИЧНЕ ОЗНАЙОМЛЕННЯ ЗІ СЛОВАМИ ЗВЕРТАННЯМИ
Мета: дати учням уявлення про залежність сили голосу і швидкості мовлення від мовленнєвої ситуації; розвивати вміння користуватися у своєму мовленні словами-звертаннями; володіти у процесі читання монологічних і діалогічних текстів силою голосу і темпом мовлення, наближеним до природного говоріння і спілкування; виховувати любов до рідної мови.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 74, вправа 197)
— Назвіть пропущені букви в словах слон, лисиця, ведмідь.
— Усно опишіть лисицю.
— Прочитайте записані слова за алфавітом. (Виразно, ганок, дитина, завдання, олень, читання, шофер)