VІ. Домашнє завдання. Підготувати короткі повідомлення про рідкоземельні елементи.
Урок 8
Тема. Інертні гази та їх значення в медицині, промисловості
Мета: ознайомитись з інертними газами, їхньою загальною характеристикою та значенням в медицині та промисловості; сприяти розвитку інтелектуальних здібностей учнів; виховувати наполегливість, цілеспрямованість.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форми та методи: розповідь, бесіда, інтерактивна вправа, експрес- опитування,метод “Мікрофон”.
Обладнання: малюнки із зображенням інертних газів, портрети вчених.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вправа «Незакінчені речення».
Учням подається можливість визначити свої очікування з даного уроку.
Вчитель роздає кожному учневі аркуш паперу на якому написані такі незакінчені речення:
а) від вчителя я очікую …;
б) від учнів я очікую …;
в) від себе я очікую …;
г) мета, яку я маю намір досягнути….
До вправи повертаються в кінці уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
|
|
Експрес-опитування.
1. Назва хімічного елемента Гольмія походить від назви:
а) міста;
б) річки;
в) озера.
2. Хімічний елемент Прометій належить до:
а) радіоактивних елементів;
б) інертних газів;
в) галогенів.
3. Тербій було вперше виявлено в:
а) 1843 р.;
б) 1050 р.;
в) 1945 р..
4. До рідкоземельних елементів відносяться:
а) Тербій, Прометій, Ітербій, Гольмій;
б) Неон, Ксенон, Криптон, Гелій, Аргон, Радон;
в) Флуор, Хлор, Бром, Іод, Астат.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Розповідь вчителя. Поняття про інертні гази
Наприкінці ХІХ ст. експериментальні методи дослідження в хімії досягли такого рівня, що упродовж 6 років було відкрито 6 нових хімічних елемента та визначено їх місце у періодичній системі.