ГОСУДАРСТВЕННОЕ БЮДЖЕТНОЕ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ ВЫСШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ РЕСПУБЛИКИ КРЫМ
«КРЫМСКИЙ ИНЖЕНЕРНО–ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ»
Факультет психологии и педагогического образования
Кафедра специального (дефектологического) образования
Конспект уроку
З української мови
Для дітей 5 класу з інтелектуальними порушеннями (розумово відсталих дітей) на тему: «Голосні і приголосні звуки»
Виконала: Студентка 3 курсу гр. ЗС(Д)О-17 Константинова А.А. |
Сімферополь, 2020
Тема: Голосні і приголосні звуки.
Мета: повторити вивчений матеріал про голосні і приголосні звуки.
Завдання: 1.Навчальні: продовжувати навчати каліграфічному письму; удосконалювати навички письма під диктовку складів, слів, словосполучень, невеликих речень, списування з друкованого та рукописного шрифтів; 2.Корекційно-розвиваючі: коригувати мову учнів через складання речень і роботу з текстом; розвивати посидючість, уважність, інтерес до виконання завдань; 3. Виховні: виховувати шанобливе ставлення один до одного, вміння слухати відповіді учнів, прищеплювати учням інтерес до предмету.
|
|
Хід уроку:
І. Організаційний момент
1.Відгадайте загадку:
Котиться клубок зовсім без ниток. Замість ниточок триста колючок. (Їжак)
2. Прочитайте, що написано: [ЙІЖАК]
Назвіть голосні і приголосні звуки, запишіть на дошці слово.
Якою буквою записуємо звуки [ЙІ]?- буквою Ї.
3. Прочитайте скоромовку.
II. Актуалізація опорних знань
1. Мовні ігри
1) Гра «Назвіть «сусідів»»
– Назвіть «сусідів» звука [а] в таких словах: їжак, помагає, збирає, їжачиха, їздять, щодня.
2) Гра «Утвори нове слово»
– На початку або в кінці слова додайте букву, щоб утворилося нове слово.
Їжа – їжак; риби – гриби.
2. Повторення правил сидіння за партою під час письма.
3. Закрплення навичок письма букв: письмо великих букв із заокругленням уліво: І, Ї, Г, П, Р.
4. Словникова робота: їздять, щодня.
Артикуляційна гімнастика
Мета: формування правильної артикуляції щелеп, язика й колоротової мускулатури в спокої та під час мовлення, координація рухів за командою.
Хід: Діти за командою виконують завдання: висунути нижню щелепу вперед; перемістити назад, убік; підняти язик нагору, висунути язик, надути щоки.
|
|