Проектний урок у 2 класі
Тема: Калина – символ краси та дівочої вроди.
Читання. Г. Демченко, «Калинка» (казка).
Я і Україна. «У царстві рослин». Охорона природи.
Мета: - формувати інтерес до навколишнього середовища;
- розширити знання дітей про калину як рослину – символ України та символ дівочої вроди, лікарську рослину;
- розвивати комунікативні здібності, вміння робити висновки, відстоювати свою думку, презентувати свої дослідження;
- розвивати зв’язне усне та писемне мовлення, мислення, уяву, творчість, спостережливість;
- виховувати любов до природи, рідного краю.
Обладнання: гілочки з кетягами калини, малюнки та ілюстрації із зображенням калини, портрет Г. Демченко, заголовки до кожної частини казки, книжка «Калина».
Хід уроку
І.Організаційний момент. Привітання гостей.
- Діти, сьогодні до нас завітали гості. А коли в домі гості – це свято. Тож проведемо урок так, щоб нашим гостям було цікаво і радісно.
Учні. Доброго ранку травам росистим!
Доброго ранку квітам барвистим!
Доброго ранку сонечку ясному!
Людям усім і усьому прекрасному!
Вчитель. Спочатку сідають дівчатка, потім хлопчики.
Ось почули ми дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався –
До уроку підготувався.
Тож девіз тепер згадаймо
І урок розпочинаймо.
Учні (хором). Ми всі господарі природи, тож збережемо її вроду.
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Вчитель. Сьогодні у нас звітний урок за проектом «Калина – символ краси та дівочої вроди», про свої здобутки звітуватимуть наші групи: «Журналісти», «Фотокореспонденти», «Літератори», «Творці».
Слово надається капітанам груп. Звітуйте тематичними девізами про готовність до уроку.
Журналісти. З природою живи у дружбі, тобі вона буде у службі.
Ми розповімо вам про калину, її лікувальні властивості.
Літератори. Ми вміємо красою милуватись, берегти її, примножувати, оберігати.
Ми побували у бібліотеці, працювали з додатковою літературою і підготували літературний матеріал про калину.
Фотокореспонденти. Нехай земля квітує всюди, природу збережемо, люди.
Ми підготувати фотовиставку, яка відображає красу калини.
Творці. Люби природу й бережи – ми ж на планеті не одні.
Ми віршики і описи про калину складали,
Нам батьки ну дуже трішки допомагали.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Що таке природа? (Це все, що нас оточує: рослини, тварини, людина. Крім тих предметів, які зроблені руками людини)
- Як можна завдати природі лиха? (Люди забруднюють річки, вирубують ліси, вбивають тварин, зривають і нищать квіти, кущі)
Отже, перед нами стоїть завдання: не тільки навчитися бачити красу природи, а й берегти її і не завдавати лиха!
Вчитель. У жовтні після Покрови – це був сезон сватання та весіль. І саме в цей період зачаровує нас калина червоними кетягами. І саме без неї не обходиться весільний обряд. Нею прикрашають калачі та коровай.
А ще калина – це символ дівочого кохання та вірності.