Тема: Вивчення вірша К.Перелісної «Золота осінь»
Мета: закріплювати вміня слухати, розуміти, запам’ятовувати та відтворювати зміст тексту; збагатити словник дітей; закріплювати знання дітей про осінь, характерні озаки осені. Виховувати бережливе ставлення до природи. Розвивати естетичне сприйняття дітьми кольорів осені.
Матеріал: вірш, ілюстрації до вірша, легенда, загадка.
Хід заняття
Психогімнастика:
Доброго ранку, сонечко ясне!
Доброго ранку,небо прекрасне!
Доброго ранку, ліси і поля!
Доброго дня, моя рідна земля.
Вихователь. Діти, до нас на заняття завітала гостя, а хто вона, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:
Я у літечка сестричка
У калиновім намисті
А спідничка в мене з листя
Різноколірна барвиста.
Вихователь. Відгадали, хто це? Так, звичайно, ця гостя – Осінь.
Легенда про осінь.
За легендою Осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишила
батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай все моє багатство. Я віддаю тобі все своє золото. Будь щедрою. Віддавай своє багатство людям і вони полюблять тебе».
|
|
Вихователь. Чи виконує осінь наказ Сонця? Чи любимо ми осінь? За що?
Діти, а якою ж буває ця пора? Давайте розглянемо картини, що висять на дошці.
- Яку пору року зображено на картинах?
- Чому ви так вважаєте?
- Що роблять люди восени?
- Якого кольору вбрання у природи восени?
- Чому сумні стали ліси і парки?
- Яка погода восени?
Дидактична вправа «Осінь яка?»
(Тепла, сонячна, барвиста, золота, різнокольорова, дощова, похмура, лагідна, щедра, багата, чарівна…).
Вихователь: Дуже гарні слова ви сказали про осінь, я теж скажу:
Осінь мрійна, осінь мила,
Все багрянцем притрусила,
І сама в барвистім листі
Ще й в калиновім намисті.
Фізкультхвилинка
Розповідання вірша вихователем К.Перелісної «Золота осінь»
В парках і садочках,
На доріжки й трави,
Падають листочки
Буро-золотаві.
Де не глянь, навколо
Килим кольористий,
Віти напівголі
Й небо синє-чисте.
Метушні немає,
Тиша й прохолода –
Осінь золотая
Тихо-ніжно ходить.
Пояснення значення слів: буро-золотаві, метушня.
Бесіда за змістом вірша:
- Які ознаки осені відображені у вірші?
- Якого кольору листя на деревах?
- Яке небо?
- Який настрій викликає вірш?
- Які кольори ви би використали для зображення осені?
Повторне розповідання вірша вихователем. ( розповідь супроводжується показом ілюстрацій) двічі.
Розповідання вірша дітьми
Дидактична гра «З якого дерева листочок»
Мета: закріпити з дітьми назви дерев, зовнішній вигляд листя.
Хід гри: запропонувати дитині розкласти листочки на деревах відповідного зовнішнього вигляду.