Інвестор вкладає С0 грн. на один рік під к відсотків річних з виплатою процентів при поверненні коштів. Визначити поправку на інфляцію к1 та премію за ризик неповернення – к2 при очікуваному рівні інфляції і та ризику неповернення інвестицій.
Рішення:
С0, грн.-120000 к, %-5 і%-6 ін,%-2,5
1. Нарощена сума, яку отримує інвестор, дорівнює:
Сн = С0 (1 + к). Сн=120000(1+0,05)=126000
2. Скоригована нарощена сума на рівень інфляції:
Сн1 = Сн (1 + і). Сн1=126000(1+0,06)=133560
3. Визначимо процентну ставку за позикою, що повинна бути з урахуванням інфляції:
Сн1 = С0 (1 +к1); Сн1=120000(1+0,113)=133560
к1 = . к1= =0,113
4. Прирівнюючи вираз 2 і 3, отримаємо формулу Фішера:
к1 = к + кі; к1=0,05+0,00113=0,05
де кі = і + к і. кі=0,06+0,05*0,06=0,063
5. Сума, що підлягає ризику неповернення:
Снеп = С0 ін. Снеп=120000*0,025=3000
6. Сума інвестицій, що має забезпечити дохід в розмірі Сн1 грн.:
Сзаб = С0 – Снеп. Сзаб=120000-3000=117000
7. Визначення процентної ставки, що забезпечить дохід у Сн1, грн.:
Сн1 = Сзаб (1 + к2). Сн1=117000(1+0,14)=133380
к2 = . к2= =0,14
8. Поправка на ризик неповернення є частиною загальної процентної ставки:
|
|
к2 = к + кі + кн.
к2=0,05+0,063+0,027=0,14
кн = к2 – к – кі.
кн=0,14-0,05-0,063=0,027