Мета. Вчити учнів створювати зображення іграшок із паперових кілець. Розвивати творче мислення, уяву. Виховувати у дітей естетичний смак.
Об’єкт праці: ялинкові іграшки.
Матеріали та інструменти: цупкий і кольоровий папір, клей, ножиці.
Наочність: зразки іграшок.
Хід уроку
I. Організація класу.
Учитель перевіряє підготовку учнівських робочих місць, наявність у всіх дітей робочих папок.
II.Мотивація навчально-трудової діяльності.
- Діти, відгадайте загадки:
1. Жовтеньке, кругленьке біля мами-квочки бігає? (Курчатко) 2. У нашої бабусі Сидить звір у кожусі. Біля пічки гріється, Без водички миється. (Котик) Сьогодні ми знову будемо чудесниками – перетворимо паперові кільця у курчаток, котиків та інших звіряток.
III. Послідовність трудових дій.
- Щоб склеїти кільця, що спочатку треба вирізати з цупкого паперу?
(Смужки).
- Яке кільце буде зображувати тулуб іграшки, а яке – голівку?
(Більше кільце зображуватиме тулуб, а менше – голівку).
- Які частини маємо вирізати з кольорового паперу для зображення
курчатка?
|
|
(Крильця, дзьобик, гребінчик).
А для котика?
(Вуха, хвостик, вуса).
IV. Самостійна робота учнів.
З вирізаних смужок паперу учні склеюють два різні за розмірами кільця. Менше кільце наклеюють на більше. Вирізують зображувані деталі та створюють (за бажанням) іграшку «Курчатко» чи котика. Здібним дітям доцільно запропонувати створити іграшку за власним задумом.
Учитель допомагає учням у вирізуванні дрібних деталей (вуса у котика, гребінчик у курчатка). Стежить за дотриманням першокласниками безпеки і культури праці.
V.Аналіз та оцінювання учнівських робіт.
Разом з учнями вчитель аналізує кілька виготовлених іграшок. Схвалює або робить окремі зауваження. Особливо відзначає роботи, створені за власним задумом.