Урок 31

Тема: ТВЕРДІ Й М'ЯКІ ПРИГОЛОСНІ. ПОЗНАЧЕННЯ М'ЯКОСТІ ПРИГОЛОСНИХ ЗНАКОМ М'ЯКШЕННЯ

Мета: поглибити знання учнів про тверді та м'які приголосні звуки; розвивати зв'язне мовлення; виховувати патріотичні почуття.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 46, вправа 126)

— Прочитайте записані слова, чітко вимовляючи дзвінкі приголосні звуки перед глухими.

— Яке речення ви склали?

Робота над загадкою

— Прочитайте загадку. Відгадку запишіть. Підкресліть букви, що позначають м’якість приголосних звуків.

· Як звуться яблука великі і малі,

Котрі щоліта достигають у землі?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Приголосні звуки в українській мові можуть вимовлятися твердо і м’яко. Про те, як це позначається на письмі, піде розмова на цьому уроці.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 46-47)

Вправа 127. Учні читають слова та складають з ними речення. Називають звуки, якими відрізняються слова.

— Якою буквою позначено м’якість звука [н’ ]?

— Прочитайте і запам’ятайте правило на с. 46.

Вправа 128. Учні читають вірш, виписують з вірша слова у два стовпчики: в один — зі звуком [т], а в інший — зі звуком [т’] за зразком.

Вправа 129. Учні списують, змінюючи слова за зразком. Пояснюють, як позначено м’якість приголосних у словах.

Вправа 130. Учні списують слова, вставляючи за потреби, знак м’якшення. Пояснюють написання слів.

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота над скоромовкою

— Прочитайте скоромовку, виразно вимовляючи тверді та м’які приголосні звуки.

Одиничка — одиначка,

Неабияка дивачка!

Одиничці все однак,

Що й сусіда — одинак! (Народна творчість)

Робота над загадками

• Рідке, а не вода, біле, а не сніг. (Молоко) • Попід лісом котилася діжа з тістом. (Місяць) • Ногами у воді зав’яз. Вода до пояса якраз. Він простягнувся над водою, Два береги з’єднав собою. (Міст) • Я рудий, прудкий звірок: Плиг з ялинки на дубок. (Білка) • У куточку поселивсь І мерщій обгородивсь, Сплів драбинки про запас. — Прошу, мухи, в гості вас! (Павук)

— Запишіть відгадки, підкресліть букви, що позначають тверді приголосні звуки.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Наведіть приклади слів зі знаком м’якшення.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.47,вправа 131.


Урок 32

Тема: ПОЗНАЧЕННЯ М'ЯКОСТІ ПРИГОЛОСНИХ ПЕРЕД [о]ЗНАКОМ М'ЯКШЕННЯ. ПЕРЕНОС СЛІВ ІЗ Ь.

Мета: поглибити знання учнів про тверді та м'які приголосні звуки; вчити позначати м'якість приголосних знаком м'якшення (ь); розвивати зв'язне мовлення; виховувати позитивні риси характеру.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: