Яке гарне місто Київ! У ньому багато парків і садів. Вулиці широкі. Будинки високі. Під землею казкові станції метро.
Я люблю милуватися красою цього чудового міста. А ви були в столиці України?
Фізкультхвилинка
Граматичне завдання
• Доберіть і запишіть заголовок до тексту.
• Складіть звукову модель слова столиця.
• Слово Україна поділити на склади для переносу.
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які труднощі виникли у вас під час виконання завдання?
— Як ви написали слова Україна, Київ? Чому?
Урок 59
Тема: КОНТРОЛЬ ТА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ ЗА ТЕМОЮ «МОВА І МОВЛЕННЯ. ТЕКСТ»
Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою «Мова і мовлення. Текст»; розвивати мислення, уяву учнів; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
Варіант
1. Обери правильну відповідь.
Усне мовлення має бути:
а) швидким, тихим, зрозумілим;
б) правильним, зрозумілим, виразним;
в) голосним, правильним, швидким.
|
|
2. Доповни речення.
Людям мова потрібна...
а) для письма; б) для читання; в)для спілкування.
3. Підкресли звертання.
— Що ти, донечко, шепочеш?
І чому це ти не спиш?
— Я, матусю, спати хочу,
Але треба вивчить вірш.
4. Встав слова ввічливості.
Оленка та Мар’янка малюють. Оленка сказала:
— Мар’ янко, дай,________, жовту фарбу.
Мар’янка дала фарбу й сказала:
- _____________.
Оленка відповіла:
- _____________.
5. Виконай завдання.
а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресли зачин тексту.
Вони дружно почали ліпити хатку.
Навесні повернулися ластівки.
У гніздечку з’явилися ластів’ята.
Вони веселим щебетанням зустрічали сонечко.
б) Визнач тип тексту.
Ялинковий шишкар такий яскраво-червоний, немов стигла ягода. У нього дзьоб міцний. Кінчики його у протилежні боки загнуті. Так і працює з ранку до вечора — шишки трощить.
а) Розповідь; б) міркування; в) опис.