— Як називається країна, якою ми сьогодні мандрували?
— З чого складаються речення?
— Що є головною ознакою речення?
— Якщо вам було цікаво мандрувати, намалюйте Колобка, який посміхається.
— Якщо вам було складно, намалюйте Колобка, який сумує.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 89, вправа 226 (1, 3 завдання — усно, 2 завдання — письмово)',вивчити правило (с. 88).
Урок 61
Тема: ПОДІЛ ТЕКСТУ НА РЕЧЕННЯ. ЗВ'ЯЗОК СЛІВ У РЕЧЕННІ. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. КОНТРОЛЬНЕ СПИСУВАННЯ ТЕКСТУ «ЛІС»
Мета: закріпити знання учнів про речення я к складову частину зв'язного мовлення,
вміння ділити текст на речення, відокремлювати речення одне від одного, встановлювати зв'язок слів у реченні; формувати орфографічну увагу; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 89, вправа226)
— Прочитайте речення, які ви записали вдома.
— Зачитайте речення, яке відповідає схемі в підручнику. (Спить ліс. Спорожніло поле.)
Гра «Мікрофон»
— Що таке текст?
— З чого складаються речення?
— Як позначається на письмі початок і кінець речення?
— Як пишуться слова в реченні?
— Що виражає речення?
Каліграфічна хвилинка
Урок продовжим без зупинки
З каліграфічної хвилинки.
— Запишіть каліграфічно:
К к о в рою ко ковдрою
— Усно складіть речення з цим словом.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися ділити текст на речення, встановлювати зв’язок слів у реченні.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Поділ тексту на речення (с. 89, вправа227)
— Прочитайте мовчки.
— Установіть межі речення.
— Прочитайте вголос, позначаючи кінець кожного речення зниженням голосу і паузою.
Учитель показує малюнок ковдри і малюнок засніженого поля.
— Поясніть, чому сніг порівнюють з білою ковдрою.
— Спишіть текст.
— Перше слово в кожному реченні пишіть з великої букви. У кінці речення ставте крапку.
Робота з дидактичним матеріалом. Зв'язок слів у реченні
Весело стрибає білка з гілка на гілка.
Весело стрибає білка з гілки на гілку.
— Яку групу слів не можна назвати реченням? Чому?
Ознайомлення з правилом (с. 89)
Виконання тренувальної вправи 228 (с. 89)
— Прочитайте записи. Яку групу слів не можна назвати реченням? Чому?
— Перебудуйте їх так, щоб вийшло речення. Прочитайте речення.
Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ