Процедури з аргументами

Нехай ВОСЬМИНІЖКА повинна зафарбувати клітинки в кількох тупиках різної довжини. Для цього в алгоритмі можна використати дві процедури з аргументами. Виконуючи першу, ВОСЬМИНІЖКА буде йти в глибину тупика і фарбувати клітинки, а виконуючи другу – переходити на початок наступного тупика.

Проц Тупик (х) Початок Повтори х разів Вниз Зафарбуй Все Кінець   Проц Перехід (у) Початок Повтори у разів Вниз Все Повтори 2 рази Вправо Все Кінець   Початок Вправо Тупик (3) Перехід (3) Тупик (4) Перехід (4) Тупик (5) Перехід (5) Тупик (6) Перехід (6) Тупик (2) Кінець

Робота учнів над вправами по застосуванню знань.

Інструктаж з техніки безпеки.

Практична робота.

Робота з програмою КНРІП «СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ+» 7 клас.

Програма ВИКОНАВЕЦЬ «ВОСЬМИНІЖКА».

Завдання 1 Завдання 2 Завдання 3
Склади алгоритми для виконавця ВОСЬМИНІЖКАз використанням процедур, виконавши їх, вона зафарбує вказані клітинки.
Завдання 4 Завдання 5
Склади алгоритми для виконавця ВОСЬМИНІЖКАз використанням процедур, виконавши їх, вона зафарбує клітинки над кожною горизонтальною стіною з перешкод.
         

Релаксація.

Підсумок уроку.

– Намалюйте результати виконання наведених фрагментів алгоритмів з процедурами (ВОСЬМИНІЖКА знаходиться в довільній клітинці необмеженого поля без перешкод):

Фрагмент алгоритму 1 Фрагмент алгоритму 2 Фрагмент алгоритму 3 Фрагмент алгоритму 4
Проц Лінія Початок Повтори 6 разів Зафарбуй Вгору Все Повтори 5 разів Вниз Все Вліво Кінець   Початок Повтори 5 разів Лінія Все Кінець Проц Фігура Початок Повтори 3 рази Зафарбуй Вгору Все Вліво Вниз Вниз Повтори 3 рази Зафарбуй Вправо Все Вправо Вправо Вниз Кінець   Початок Фігура Вгору Фігура Вниз Фігура Кінець Проц Стовпець (х) Початок Повтори х разів Зафарбуй Вниз Все Повтори х разів Вверх Все Кінець   Початок Стовпець (5) Вправо Стовпець (3) Вправо Стовпець (4) Вправо Стовпець (6) Кінець Проц Рядок (х, у) Початок Повтори х разів Вправо Зафарбуй Все Повтори х разів Вліво Все Повтори у разів Вниз Все Кінець   Початок Рядок (6, 2) Рядок (2, 1) Рядок (4, 3) Кінець

Домашнє завдання.

Вивчити тему «Виконавець ВОСЬМИНІЖКА і процедури».

Намалювати результати виконання фрагментів алгоритмів.

УРОК 21 - 22

ТЕМА: Команди розгалуження і присвоєння.

МЕТА: познайомити учнів з командами розгалуження і присвоєння;

продовжити знайомити учнів з призначенням та системою команд виконавця ВОСЬМИНІЖКА; навчити учнів складати алгоритми, використовуючи команди розгалуження і присвоєння, записувати їх у програмному режимі з для виконавця ВОСЬМИНІЖКА; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, творчість, комп’ютерну грамотність; виховувати бережне ставлення до комп’ютерної техніки.

ОБЛАДНАННЯ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: малюнки, схеми, роздатковий матеріал до практичної роботи, операційна система WINDOWS,

комплекс навчально-розвивальних ігрових програм «СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ+» ВИКОНАВЕЦЬ «ВОСЬМИНІЖКА» 7 клас

ТИП УРОКУ: комбінований

БАЗОВІ ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ: розгалуження, присвоєння

ПЛАН УРОКУ

1. Організаційний етап.

2. Перевірка домашнього завдання.

3. Актуалізація опорних знань.

4. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

5. Сприймання і усвідомлення нового навчального матеріалу.

6. Робота учнів над вправами по застосуванню знань.

6.1. Практична робота.

6.2. Релаксація.

7. Підсумок уроку.

8. Домашнє завдання.

ХІД УРОКУ

Організаційний етап.

Привітання.

Фіксація відсутніх учнів.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Перевірка готовності до уроку кабінету.

Перевірка наявності обладнання до уроку.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: