VІ. Домашнє завдання. Підготуватись допрезентації результатів проектної діяльності.
Урок 17
Тема. Значення металів у житті людини
Захист поектів
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про історію відкриття хімічних елементів та їх значення; уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки; виховувати в учнів почуття толерантності, уміння працювати самостійно.
Тип уроку: коригування і систематизація знань, навичок і вмінь.
Форми та методи: проектна діяльність.
Обладнання: зразки металів, портрети вчених.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вправа «Графічне зображення настрою».
Вчитель пропонує учням зобразити свій настрій графічно. В кінці уроку повертаємось до цієї вправи.
ІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.
Запитання до учнів:
- Яке значення заліза?
- Яке значення міді?
- Де використовують «крилатий» метал?
- Де використовують метал царів?
- Яке значення має «срібна вода»?
ІІІ. Презентація результатів проектної діяльності.
|
|
ІV. Оцінювання результатів проектної діяльності.
V. Домашнє завдання. Написати міні-твір на тему: «Професія майбутнього».
Література
1. Трифонов Д.Н. Как были открыты химические элементы. – Москва: Просвещение, 1980.
2. Крицман В.А., Энциклопедический словарь юного химика – Москва: Педагогика, 1982.
3. Мала гірнича енциклопедія. В 3-х т./ За ред. В.С. Білецького. – Донецьк: «Донбас», 2004.
4. Агабаньянц Е. У країні вуглецю й кремнію. – Київ: Веселка, 1978.
5. Щукіна М.В. Загальні відомості про метали. – Харків: Основа, 2004.
6. Базелюк І.І., Величко Л.П. Довідкові матеріали з хімії. – Ірпінь: Перун, 1998.
7. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання: Науково-методичний посібник / О.І.Пометун, Л.В. Пироженко; За ред. О.І. Пометун. – К.: А.С.К., 2003.