Зустріч 53. ЗапитаємО у матінки прирОди: які легенди прО рОслини і тварин склали наші праЩури?


Дата Клас


мета: ознайомити учнів з давніми переказами про рослинний і тваринний світ; роз- крити красу і чарівність народних уявлень про природу; виховувати бережливе

ставлення до рослинного і тваринного світу.

 

Хід уроку

I. ОрганіЗаційний мОмент

II. актуаліЗація ОпОрних Знань

— Які куточки природи називають недоторканими?

Які кроки необхідно здійснювати для збереження різноманіття рослин і тварин у природі?

Доведіть, що природу потрібно оберігати як єдине ціле.

— Розкажіть про заповідник, який розташовується у вашому краї.

Як можна оберігати природу на нашій планеті? Прочитайте план ко- рисних дій.

III. пОвідОмлення теми і мети урОку

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про легенди, які склав народ про рослини і тварин.

IV. вивчення нОвОгО матеріалу

1.

 
 

робота за підручником (с. 137–138)

— Чи любите ви слухати легенди і казки? Як не дивно, в них часто міс-

титься багато правдивої інформації про життя живої природи. Часом із легенд,

які склав народ, можна дізнатися про походження назв рослин, поведінку тварин.

Робота в групах

Послухайте і скажіть, що в цих легендах правдиве, а що — вигадане?

 
 

Чому дика цибуля отримала назву ведмежа?

— Поясніть назву рослини — зозулині черевички справжні.

— Розкажіть легенду про квітку, всередині якої ховається щастя.

2.

 
 

Фізкультхвилинка


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: