Мета заняття:
1. Навчальна: систематизувати вміння розв’язувати системи лінійних рівнянь матричним, методом Крамера, методом Гауса.
2.Виховна: виховувати самостійність, цілеспрямованість та акуратність записів в зошитах
3.Розвиваюча: інтерес до вивчення предмета
Міжпредметна інтеграція: електротехніка, основи програмування, мікросхемотехніка
Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.
Студенти повинні знати: формули для розв’язування систем лінійних рівнять матричним методом, методом Крамера, методом Гауса, властивості визначників
Студенти повинні вміти: розв’язувати ситеми лінійних рівнянь
Студенти повинні мати навички: використовувати властивості визначників, алгоритм знаходження оберненої матриці
Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання
Застосовані методи навчання: пояснювально-ілюстративний, бесіда, частково-пошуковий, демонстрація
|
|
Викладач: Тичук Р.Б.БарБараболя М.М.
Хід заняття
1. Організаційний момент. ( хв.)
Перевірка присутності студентів
2. Мотивація навчальної діяльності. (на протязі заняття)
Використання матриць широко розповсюджене в фізиці, ТОЕ, теоретичній механіці. Наприклад, для опису графів кіл (граф – система з’єднаних відрізків кіл, які характеризують конфігурацію кола) записують матриці (вузлову або контурну). Для знаходження характеристик кіл потрібно розв’язати систему записаних рівнянь
3. Перевірка домашнього завдання: ( хв.)
фронтальне опитування за питаннями попереднього заняття
4. Повідомлення теми, мети заняття. ( хв.)
Постановка завдання: студенти мають навчитися розв’язувати системи рівнянь різними способами
5. Актуалізація опорних знань. ( хв.)
Скласти блок-схему з правил та формул розв’язування систем рівнянь різними способами
6. Формування вмінь і навичок. ( хв.)
План
1. Приклад розв’язання системи.
2. Розв’язування систем рівнянь.
7. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу. ( хв.)
Самостійне розв’язування систем рівнянь
8. Підсумкова частина заняття. ( хв.)
Підвести підсумки та виставити оцінки
|
|
9. Повідомлення домашнього завдання. ( хв.)
Розв’язати систему рівнянь(роздатковий матеріал)
Література:
1. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»
2. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003
3. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002
4. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011
План заняття №
Навчальна дисципліна вища математика
Група: Дата проведення:
Вид заняття: лекція Аудиторія № _________________