Тема заняття: Випадкові величини. Закон розподілу випадкових величин

Мета заняття:

1. Навчальна: розширити поняття випадкової величини, закону розподілу випадкових величин, їх числових характеристик

  2.Виховна: продовжувати виховувати уважність, самостійність, вміння працювати в малих групах.

3.Розвиваюча: продовжувати розвивати наполегливість, вміння складати опорний конспект теми в зошитах, навички самостійного розв’язування задач

Міжпредметна інтеграція:   основи програмування, мікросхемотехніка

Методичне та матеріальне забезпечення заняття: таблиці до теми, роздатковий матеріал.

Студенти повинні знати:   поняття випадкової величини, закону розподілу випадкових величин, їх числових характеристик

Студенти повинні вміти:   обчислювати математичне сподівання та дисперсію випадкових величин.

Студенти повинні мати навички: обчислювати математичне сподівання та дисперсію випадкових величин.

Методична спрямованість: Активізація пізнавальної діяльності засобами НІТ та активних методів навчання

Застосовані методи навчання:    пояснювально-ілюстративний, бесіда, робота в групах, частково-пошуковий, демонстрація


Викладач:                                       М.М.Бараболя

 

 


Хід заняття

1.Організаційний момент. Перевірка присутності                                  

(  хв.)

2. Мотивація навчальної діяльності.           (на протязі заняття)

Розповісти про важливість вміння розв’язувати диференціальні рівняння при вивченні електротехніки, технічної механіки

3. Повідомлення теми, плану та мети заняття .                 (   хв.)

Постановка завдання: описати структуру заняття

4. Актуалізація опорних знань.                                                 (   хв.)

Письмове опитування на обчислення ймовірностей подій

5. Вивчення і засвоєння нового матеріалу.                           (   хв.)

План

1. Випадкова величина.

2. Функція розподілу випадкової величини.

3. Закони розподілу дискретних випадкових величин.

4. Математичне сподівання.

5. Дисперсія. Середнє квадратичне відхилення.

6. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу.    (   хв.)

Розв’язування задач на обчислення характеристик випадкових подій

7. Підсумкова частина заняття.                                                (   хв.)

Підведення підсумків заняття викладачем. (основні поняття, що вивчались на занятті, виставлення оцінок за роботу на занятті)

8. Повідомлення домашнього завдання.                             (   хв.)

Л1. стр.345-349

Література:

1. Рижій В.В. Посібник з елементів вищої математики. Вінниця. 2009

2. Бубняк Т.І. Вища математика: Навч.посібник.- Львів: «Новий світ - 2000»

3. Дубовик В.П., Юрик І.І. Вища математика: Навч.посібник.- К.: Видавництво А.С.К., 2003

4. Литвин І.І., Конончук Г.О. Вища математика. Навчальний посібник – Львів., 2002

5. Миронюк М.В., Захарченко Н.В. Вища математика. Практикум. Навч. Посібник – Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2011

 




double arrow
Сейчас читают про: