І. Актуалізація опорних знань

Конспект уроку

Тема: « Жанрово-тематичне розмаїття лірики О. Пушкіна»

Мета:

       Навчальна:

               - формувати читацькі навички дослідницького характеру;

                - формувати уміння працювати з текстом (вірші поета) та лаконічно

                 систематизувати опрацьований матеріал;

               - навчити дітей аналізувати ліричні твори;

                  

  Розвивальна:

                   - розкрити уміння формулювати та висловлювати власні судження;

              - розширити знання учнів про лірику О. Пушкіна, показати її

              жанрово-тематичне розмаїття;

               - розвивати виразне читання, логічне мислення, зв’язне мовлення,

               навички аналізу ліричного твору.

Виховна:    

              -  сприяти формуванню гуманної особистості учнів;

              - сприяти морально-етичному вихованню школярів;

              - викликати любов та повагу до російської поезії.

 

Обладнання: портрет О. Пушкіна, мініатюра «А. П. Керн»; презентація «Лірика О.С.Пушкіна», асоціативне гроно на тему «Пушкін», підручник, тексти віршів поета (оригінали та переклади на вибір учителя).

Клас: 9

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування на їх основі умінь та навичок.

Епіграф до уроку:                             «И мысли в голове волнуются в отваге,

                                                     И рифмы легкие навстречу им бегут,

И пальцы просятся к перу, перо к бумаге,

                                                    Минута — и стихи свободно поте кут».

                                                                           А. Пушкин. «Осень» (отрывок)

 

 

Структура уроку:

І. Актуалізація опорних знань (10хв)

  Перевірка домашнього завдання у формі:

 1.1. Літературна вікторина (запитання)

 1.2. Асоціативне гронування на тему: «Пушкін»

II. Мотивація навчальної діяльності (5 хв)

III. Робота над темою уроку (робота в групах) (25хв)

IV. Підведення підсумків уроку, оцінювання знань учнів (5хв)

 

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань.

1.1. Перевірка домашнього завдання у формі «Літературна вікторина»:

1) Назвіть роки життя О. Пушкіна. (1799–1837.)

2) У якому місті народився поет? (У Москві.)

3) Як звали няню маленького Олександра? (Орина Родіонівна.)

4) Де навчався поет? (У Царськосельському Ліцеї.)

5) Як називали Пушкіна у ліцеї? (Француз.)

6) Хто був найкращим другом поета? (І. Пущин)

7) Де Пушкін відбував своє південне заслання? (В Одесі та Бесарабії.)

8) Який вірш він присвятив Н. Гончаровій? («Мадонна».)

9) Як називався журнал, редактором якого був Пушкін? («Современник».)

10) Хто з поетів подарував Пушкіну свій портрет і з якого приводу? (Г. Р. Державін після виходу поеми «Руслан і Людмила».)

1.2. Скласти на дошці образне гронування на тему: «Пушкін».

Робота ведеться на дошці й у зошитах: учні по черзі виходять до дошки, записують слово-асоціацію,що стосується життя та творчості письменника та коротко коментують його.

                            Схема гронування на тему: «Пушкін»

                  

 


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: