— Чого навчалися на уроці?
— Яке правило про перенос слів із буквосполученням дз, дж запам’ятали?
Урок 110. АПОСТРОФ
Мета: повторити вивчений матеріал про апостроф; продовжити роботу над каліграфією, правильним буквоз’єднанням; розвивати зв’язне мовлення учнів; розширювати словниковий запас; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Повідомлення теми та мети уроку
Мовні ігри
Гра «Упіймай апостроф».
Учні плескають у долоні, якщо чують слово з апострофом.
Дерево з верхів’я сохне.
Шукає на коржі м’якого, а в труді — легкого.
Його тільки той не б’є, хто не хоче.
Спить солов’їним сном.
Тому тяжко, хто зло пам’ятає.
Як до череди гнать, то й п’ятки болять.
Гра «Постав слово на місце».
Слово гірка треба правильно додати у речення.
— Поясніть значення цих слів.
Біля стадіону є снігова... Редька дуже...
Повторення правил сидіння за партою під час письма
Закріплення навичок письма вивчених букв
|
|
Письмо великих букв Л, М, А, Я.
Словникова робота
Якір, ярмарок.
III. РОБОТА ЗА «ПІСЛЯБУКВАРЕМ» (с. 83)
Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ
Завдання 1
— Напишіть каліграфічно:
ім’я в’ють п’є з’їв
Пропедевтика української мови
— Буква, яка стоїть перед апострофом, завжди позначає твердий приголосний звук. Букви я, ю, є, ї після апострофа позначають два звуки: [йа], [йу], [йе], [йі].
Виконання письмових вправ
Завдання 2
— Спишіть речення, додаючи потрібні слова.
В’юн — це риба. М’ята — це... Солов’ї — це...
Завдання 3. Робота в парах
— Спишіть текст, вставляючи потрібні слова із довідки.
Мовленнєва діяльність
Завдання 4
— Закінчіть віршик І. Січовика «Мамина наука».
— Поцікавтеся, яке слово дібрали ваші однокласники.
— Назвіть звуки і букви в дописаному слові.
Фізкультхвилинка
ВПРАВИ-ІМІТАЦІЇ
Щоб город перекопати, Що беруть до рук? (Лопату) | (Нахили тулуба вперед-назад.) |
Потім у глибоку грядку Висівають що? (Зернятко) | (Нахили вперед, руками торкаючись підлоги.) |
Треба сонце і тепло, Щоб зернятко ... (проросло). | (Нахили ліворуч-праворуч з піднятими над головою почергово то правою, то лівою рукою. Потім потягнутися всім тулубом, піднявши руки вгору.) |
А чому рослина сходить? Бо корінчики п’ють ... (воду). | (Присідання, руки перед собою паралельно до підлоги.) |
А щоб добрим був врожай, Ти зі мною пострибай. | (Стрибки на місці на двох ногах.) |
IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Творче списування
— Спишіть слова. Поставте, де потрібно, апостроф. Доведіть свою думку.
|
|
М_ята, в_яжу, реп_ях, в_юн, черв_як, Р_ябко, п_явка, р_ядно, м_який, п_ятниця.