Робота над загадкою

• Дуже я потрібна всім:

І дорослим, і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу. (Книга)

— У слові-відгадці вимовте приголосні звуки, назвіть букви.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Читання вірша Г. Чорнобицької «Не бруднити книжки»

НЕ БРУДНИТИ КНИЖКИ

Це була чистенька книжка, А тепер брудна вже стала. Може, киця, може, Мишка уночі її читала? Чуєш, кицю? Чуєш, мишко? Не годиться так робити! Як читати хочеш книжку, Спершу лапки слід помити.

— До кого звертаються у вірші? Яку пораду отримала мишка?

— Чого боїться книжка?

Читання звернення книги до читача

— Послухайте звернення книги до читача: «Чи є у тебе бажання скористатись моїми порадами? Якщо є — пам’ятай: бажання — велика сила: за ним ідуть дія і праця. А їх завжди супроводжують успіх і радість досягнень. Бажаю тобі успіхів, радості і досягнень».

— Діти!

Коли б книга ожила і раптом заговорила, то ось що вона сказала б вам: «Будь ласка, не беріть мене брудними руками, мені соромно, якщо мене потім візьмуть інші.

Не малюй мене пером і олівцем — це так некрасивої

Не ставте на мене лікті і не кладіть розкритою обличчям униз.

Якщо ви закінчили читати, не робіть поміток нігтями, не загинайте куточків сторінок, а покладіть закладку!»

Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота в парах

— Складіть поради щодо користування книжкою, використовуючи слова з довідки: не, малюйте, не пишіть, у, кладіть, їжу, біля, мийте, руки, перед, читання, листки, загинайте, книжки, закладка, користуйтеся.

Читання складених порад

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які поради щодо користування книжкою ви запам’ятали?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Намалювати малюнок. Скласти поради «Бережи книжки».


Урок 42

Тема: ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ ІЗ ПОДОВЖЕНИМИ ПРИГОЛОСНИМИ ЗВУКАМИ

Мета: закріпити знання учнів про подовжені м'які приголосні звуки та написання слів

із ними; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати турботливе ставлення до

тварин.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання

Учні читають складені поради «Бережи книжки».

Складання речень

— Побудуйте речення з кожної групи слів. Підкресліть буквосполучення ьо.

1) Льону, кольору, квітки, синього.

2) Соловйова, у, успішно, польоти, льотчика, проходять.

Робота над загадкою

— Прочитайте загадку. Відгадку запишіть.

— Складіть звукову модель слова-відгадки.

· На вазі не зважиш, на базарі не купиш.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: