VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— З яких частин складається текст?

— Як виділяється кожна частина тексту на письмі?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 83, вправа 215, вивчити правило (с. 82).


Урок 55

Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО БУДОВУ ТЕКСТУ. СКЛАДАННЯ ТЕКСТУ ЗА ПОЧАТКОМ І КІНЦІВКОЮ НА ОСНОВІ ІЛЮСТРАЦІЇ

Мета: закріпити знання учнів про будову тексту, його складові частини; навчати спостерігати за роллю абзаців у тексті, переказувати діалогічний текст за особами; складати текст за початком і кінцівкою; розвивати мовлення учнів; виховувати почуття чесності, бажання допомагати літнім людям.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 83, вправа 215)

— Прочитайте речення, в кінці яких стоїть знак питання.

— Прочитайте речення, в кінці яких стоїть знак оклику.

— Як можна перенести слова візьму, булькне?

— Чому в дідуся був сумний настрій? Які речення це пояснюють?

Фронтальне опитування

— Що таке текст? З яких частин він складається?

— Як слід писати кожну частину тексту?

Гра «Зроби висновок»

Учитель читає речення, а діти визначають, до якої частини тексту вони належать.

— Спробуйте за прочитаними частинами зробити висновок — про що йтиметься в тексті далі.

• Це побачив Василько. Він узяв пташку додому. Доглядав її і годував. Скоро крило зажило. (Це основна частина.)

— Придумайте зачин і кінцівку тексту.

• Улітку Оксанка з подружками часто ходила в ліс по гриби та ягоди. Одного разу... (Це зачин.)

— Як ви гадаєте, що було далі?

• Бабуся подякувала дітям і пригостила їх горішками. (Це кінцівка.)

— За що могла подякувати бабуся дітям?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо працювати над текстами. Поговоримо про роль абзаців у тексті. Будемо вчитися переказувати текст за особами; складати текст за початком і кінцівкою.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

Виконання вправи 216 (с. 83)

1) Читання уривка казки вчителем, передача голосом розмови двох білочок та слів лисички.

2) Читання уривка казки учнями.

3) Робота над основною частиною тексту; читання за особами.

4) Переказування казки в особах.

— Доберіть до казки заголовок і початок.

— Чому лисичці вдалося перехитрити білочок?

— Який висновок повинні зробити для себе обидві білочки?

— Чого навчає ця казка?

5) Самостійна робота.

— Запишіть початок казки в зошити.

Зразок. Під великим старим горіхом сперечалися дві білочки.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: