Варіант

1. Обери правильну відповідь.

Писемне мовлення має бути:

а) розбірливим, швидким, охайним;

б) без помилок, розбірливим, повільним;

в) каліграфічним, розбірливим, охайним, без помилок.

2. Доповни речення.

Людям мова потрібна...

а) для спілкування; б) для листування; в) для читання.

3. Підкресли звертання.

— Мамо, я впав у калюжу.

— Як, у нових штанях, сину?

— Все сталося так швидко, що я не встиг їх зняти.

4. Встав слова ввічливості.

Мами немає вдома. Прийшла мамина знайома.

Тарас зустрів її біля дверей.

— ______, Тарасику! Мама вдома?

— Ні, мама незабаром прийде. Сідайте,_______, ось стілець.

— _____, Тарасику!

5. Виконай завдання.

а) Пронумеруй речення так, щоб утворився текст. Підкресліть кінцівку тексту.

Раптом із яру вискочив вовк.

Молодий пастух пас овець.

Це трапилось у гірському селі.

Пастух кинувся на вовка і прогнав його.

Він схопив вівцю.

б) Визнач тип тексту.

Заєць — гризун великого розміру. У нього довгі ноги, великі вуха, короткий хвіст. Пухнасте хутро влітку сіре, а взимку біле.

а) Опис; б) розповідь; в) міркування.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які труднощі виникли у вас під час виконання завдань?


Урок 60

Тема: РЕЧЕННЯ. ОСНОВНІ ОЗНАКИ РЕЧЕННЯ

Мета: формувати в учнів поняття про речення я к одиницю мовлення, що виражає закінчену думку; розвивати вміння розрізняти на слух завершене і незавершене речення; виховувати доброзичливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми помандруємо казковою країною «Речення», де пригадаємо, з чого складається речення, навчимося правильно складати і записувати речення. А допомагати нам буде веселий герой. Відгадайте загадку — і дізнаєтесь, хто він.

• Я — клубочок не простий. Я — клубочок чарівний. Я тобі допоможу І дорогу покажу. Я від діда утік, І від баби утік. Ти тепер за мною йди І знання собі знайди. (Колобок)

Каліграфічна хвилинка

— На кого схожий Колобок? (На сонечко.)

— На яку букву починається слово сонечко?

— Сьогодні ми повторимо написання букви «ес».

С с со сві ос схо

— Запишіть каліграфічно речення.

Сонце світить, та не гріє.

— Коли так кажуть? Поясніть.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: