На столі викладені іграшки та інші предмети. «Покупець» підходить до «продавця» і просить його продати йому якусь річ, називаючи тільки її ознаки. «Продавець» повинен за ознаками вгадати предмет.
— Випишіть слова — назви предметів разом зі словами — назвами ознак, які з ними пов’язані.
Червоні снігурі
Стрибають по дворі.
В задумі чорний крук
Присів на білий сук.
Синиці голубі
Співають на вербі.
На зиму омелюх
Пошив рудий кожух. (В. Лучук)
Робота в парах
— Оберіть ознаки до назв предметів.
· Береза, пташка, черемха. Перелітна, духмяна, кучерява. · Сніг, вітер, день. Сонячний, пухнастий, сильний. | · Поле, небо, гніздо. Блакитне, широке, маленьке. · Казки, суниці, садки. Чарівні, вишневі, лісові. |
Виконання вправи 325 (с. 124)
— Прочитайте. Замініть виділені слова прикметниками.
— Запишіть утворені словосполучення за зразком.
Фарфорова ваза.
Глиняний глечик.
Залізне кільце.
Соснові шишки.
Шовкова хустка.
Самостійна робота з наступною самоперевіркою
— Прочитайте текст. Випишіть слова — назви предметів разом зі словами — назвами ознак.
|
|
Зразок: сонечко (яке?) лагідне.
Визирнуло лагідне сонечко. Чарівний ліс, широкий луг, безмежні поля і тиха річечка освітилися його лагідним промінням.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Гра «Закінчи речення».
Сьогодні на уроці я навчився...
Я дізнався...
Мені найбільше сподобалося...
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 124, вправа 326.
Урок 87
Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ПРИКМЕТНИКИ. ПИСЬМОВИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ ЗА МАЛЮНКОМ ТА ЗАПИТАННЯМИ
Мета: закріплювати знання учнів про слова — назви ознак; формувати вміння змінювати прикметники разом з іменниками; впізнавати прикметники в тексті; вчити складати письмовий переказ тексту за малюнком та запитаннями; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати естетичні почуття.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 124, вправа 326)
— Прочитайте змінені за зразком сполучення слів та складені речення.
III. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
— Замініть одним словом.
Тканий з візерунками виріб для вкриття підлоги, оздоблювання стін. (Килим)
— Запишіть каліграфічно.
Кл км им килим
Де не глянь, навколо килим кольоровий, віти напівголі й небо синє й чисте.
— Підкресліть хвилястою лінією слова — назви ознак предметів.