На дошці — предметні малюнки: диня, яблуко, огірок.
Діти з кожного ряду по черзі виходять до дошки і під малюнком записують слова — назви ознаки. Виграє та команда, яка швидше впорається із завданням.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
— Які нові знання здобули?
— Що найбільше сподобалося?
— Про що хотіли б дізнатися на наступному уроці?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 127, вправа 334.
Урок 89
Тема: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ДООПРАЦЮВАННЯ, ВДОСКОНАЛЕННЯ НАПИСАНОГО ТЕКСТУ
Мета: навчати порівнювати тексти, їх образний лад, вдосконалювати написаний текст;
розвивати мовлення, мислення учнів; виховувати естетичні почуття.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Прослухайте два тексти. Скажіть, який вам більше подобається. Чому?
· Миколки є дідусь. Він воював на фронті. Хлопчик любить слухати його розповіді.
· Миколчин дідусь Іван — дуже старенький. Хлопчик знає, що на війні його дідусь був сміливий і відважний, хоробрий і безстрашний. Миколка із великим задоволенням слухає його цікаві розповіді.
|
|
— Знайдіть слова, що характеризують дідуся Миколки.
— Про кого розповідається в першому тексті?
— А в другому?
— Давайте спробуємо порівняти речення цих текстів.
— Як сказано про дідуся у першому?
— А в другому?
— Чи дізналися ми з першого тексту, яким був дідусь на війні?
— А з другого?
— Як про це говориться? Хто запам’ятав?
— Зверніть увагу на слова, що характеризують дідуся: сміливий, відважний, хоробрий, безстрашний.
Висновок: та сама риса характеру підкреслюється кількома словами, близькими за значенням.
— Порівняємо останні речення текстів.
— Чи любить хлопчик слухати розповіді свого дідуся?
— Як про це сказано у першому тексті?
— А в другому?
— Знайдіть слово, що підкреслює, як саме слухав Миколка дідуся?
— Це слово допомагає нам зрозуміти ставлення Миколки до розповіді дідуся.
— Який текст вам цікавіше було слухати?
— Другий текст багатший, цікавіший за змістом, ніж перший. У ньому використано слова, які прикрашають мовлення, роблять його милозвучним. Перший текст потребує доопрацювання, вдосконалення.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо працювати над доопрацюванням, удосконаленням написаного тексту.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
Редагування тексту