V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Гра «Зміни слово»
— Прочитайте. Змініть кожне слово так, щоб ненаголошений склад став наголошеним. Запишіть за зразком. Поставте наголоси.
Один Багато
Перо пера
Стебло
Весна
Зима
Гра «За алфавітом»
— Запишіть слова в алфавітному порядку.
Весна, село, береза, перо, крило, гриби.
— Підкресліть ненаголошені е — и. Поставте наголос. Усно доберіть перевірні слова.
Гра «Утвори слово»
— Утворіть слова за схемою. Підкресліть ненаголошені е — и. Поставте наголоси. Усно доберіть перевірні слова.
ЛИС + МО – С + Н
ГРЕ + ЧАС + НИВА – С + Й – ВА
ДВЕРІ+ С – Д + НА – РІ
СЛИ+ ВОВА + ИЙ – А
(Лимон, гречаний, весна, сливовий)
Гра «Добери словечко»
— Доповніть речення, використовуючи слова з довідки, запишіть їх.
На... з’явилися пухнасті котики.... листя шелестіло від вітру. Листя на... і... зазеленіло.
Слова для довідок: кленах, березах, вербі, ніжне.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Як вимовляти звук [е] у ненаголошеному складі? Наведіть приклади.
|
|
— Як вимовляти звук [и] у ненаголошеному складі? Наведіть приклади.
— Хто допоможе? Наведіть лад у сумнівних словах із наголошеними звуками [е] та [и]?
— Як дізнатися, яку букву (е чи и) писати в ненаголошеному складі? Наведіть приклади.
— Які є способи перевірки ненаголошених е та и в коренях слів?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 152, вправа 407.
Урок 111
Тема: УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ПРО НАПИСАННЯ НЕНАГОЛОШЕНИХ Е, И В КОРЕНЯХ СЛІВ. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ
Мета: узагальнити знання учнів про написання ненаголошених е, и в коренях слів; збагачувати словниковий запас; розвивати пам’ять, мовлення; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 152, вправа 407)
— Поясніть, чи треба перевіряти написання букв е, иу виділених словах.
— Назвіть слова в другому реченні, які відповідають звуковим моделям.
Творче списування
Яблуко, їжачок, єнот, йорж, вербою, майорить, поїдемо.
— Які однакові звуки є в цих словах?
— Спишіть. Підкресліть букви, що позначають два звуки.
— Складіть розповідне, питальне й спонукальне речення зі словом верба.
Гра «Утвори пару»
— До кожного слова лівого стовпчика доберіть слово з правого, яке допоможе правильно вибрати потрібну букву.
П_ро мед
с_чі плечі
пл_че кит
к_ти клен
м_довий пера
кл_новий сич
кр_ло числа
з_рно крила
з_мля землі
ч_сло зерна
— Запишіть будь-які дві утворені пари слів.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися перевіряти написання голосних у ненаголошених складах.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ