Складання речення

— Побудуйте речення із поданих слів. Підкресліть буквосполучення ьо.

Не відкладай, на, роботи, завтра, сьогоднішньої.

Гра «Заміни звук»

— Замініть тверді приголосні пом’якшеними. Прочитайте утворені слова.

Бик (бік), вити (віти), умити (уміти), пити (піти), миша (Міша), била (біла),бий (бій),мий (мій).

— Складіть речення зі словами мий, мій.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 54-55)

Вправа 150

— Візьміть участь у діалозі вчителя з учнями.

— Потренуйтеся читати діалог в особах (учителя й учнів).

— Виконайте звуко-буквений аналіз виділених слів.

Слово про слово

Льон — однорічна або багаторічна трав’яниста рослина, зі стебел якої виготовляють волокно.

Бавовник — рослина з насінням, з якого виробляють пряжу.

Фізкультхвилинка

Станем в коло, дітвора, Дітвора, дітвора. До ялинки вже пора, Нам пора, нам пора. Станем в коло й покружляєм, Покружляєм, покружляєм. Зупинились й поплескаєм, Поплескаєм, поплескаєм. Тупаємо ніжками, Мов йдемо доріжками. Наче зайчики,йдемо, Ідемо ми, ідемо. Поплигали,поскакали І за парти посідали.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Гра «Утвори слова за зразком»

Один Багато
день пень кінь опеньки деньок

Творче списування

— Спишіть слова, вставляючи пропущені букви. Поставте над словами наголос.

Сгодні, тхкає, слзи, лдяник, лтчик, смий, бадрий, всна, озрце, нбесний, змовий, калндар, доріка, солокий.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які букви не можна писати після букв, що позначають тверді приголосні букви?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.55,вправа 151.


Урок 38

Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТВЕРДІ ТА М'ЯКІ ПРИГОЛОСНІ ЗВУКИ

Мета: узагальнити вивчений матеріал про тверді та м'які приголосні звуки; збагачувати словниковий запас учнів; формувати навички грамотного письма; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 55, вправа 151)

— У другому реченні назвіть слова з м’якими приголосними звуками.

— Поясніть способи позначення м’якості приголосних звуків у цих словах.

— Розкажіть легенду про Афіну Палладу.

Гра «Визнач м'який»

— Назвіть склади з м’якими приголосними у словах: тюлень, лисиця, ялина, тополя.

Звуко-буквений аналіз слів

— Запишіть слова і позначте в дужках кількість звуків і букв у них (побудуйте звукові моделі).

Сіль, дзьоб, маяк, бджола, щука, Юрась, льон.

Гра «Допоможи Незнайкові»

— Підкресліть слова, які правильно поділені на склади для переносу.

Льо-ня, треть-оклас-ник, ко-заць-кий, прос-ьба, бать-ко, ки-ївсь-кий, ну-льо-вий, сьо-год-ні, буль-йон, рай-он, ґу-дзик.


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: