Виконання вправи 248 (с. 96)

— Прочитайте і відгадайте загадку.

— Які кольори має світлофор?

— Що означає кожний колір?

— До чого спонукають вас сигнали світлофора?

— Випишіть спонукальні речення.

— Чому в кінці одних спонукальних речень стоїть знак оклику, а в кінці інших спонукальних речень стоїть крапка?

Висновок. У кінці спонукального речення може стояти знак оклику або крапка. Знак оклику ставиться тоді, коли у реченні висловлено сильне почуття.

Бесіда про правила дорожнього руху і значення світлофора

Виконання вправи 249 (с. 96)

— Прочитайте колискову пісеньку. Зі скількох речень складається колисанка?

— Про що просять кожного котика? Якими словами виражено спонукання?

Вибіркове списування

— Спишіть останнє речення. Підкресліть у ньому звертання.

Гра «Шифрувальник»

люблю, я, українську, мову.

— Складіть речення зі слів, розташувавши їх у певному порядку.

— Яке речення у вас вийшло?

1 варіант. Перебудуйте це речення на питальне.

2 варіант. Перебудуйте це речення на спонукальне.

Вірш-порада

Спонукань не жди ніколи.

Своєчасно йди до школи.

Будь привітним до батьків.

Заступайсь за малюків! (К. Мухаммаді)

— Скільки речень у вірші?

— Які це речення? Для чого вони служать?

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Гра «Мікрофон»

— Речення, в якому висловлюється спонукання називаються...

— В кінці спонукального речення може стояти...

— Знак оклику ставиться тоді...

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 96–97, вправа 250; вивчити правила (с. 96)


Урок 68

Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО РОЗПОВІДНЕ, ПИТАЛЬНЕ, СПОНУКАЛЬНЕ РЕЧЕННЯ

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про види речень за метою висловлювання; закріпити навички правильного інтонування речень; розвивати вміння узагальнювати; виховувати почуття доброти.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 96–97, вправа 250)

— Прочитайте перше речення.

— Які слова ви вставили у другому, третьому реченнях.

— Яке речення в тексті є спонукальним?

— Як ви його розпізнали?

— Яким словом виражено спонукання?

Мовна розминка». Словниковий диктант

— Запишіть слова. Вставте пропущену букву.

В__дмідь, л__стопад, ч__рвоний, за__ць, __атьківщина, дят__л.

— Складіть звукову модель слів:

1 варіант — ведмідь; 2 варіант — заєць.

Творче завдання «Я міркую»

— Прочитайте. Поміркуйте, чи всі групи слів є реченнями.

— Випишіть тільки речення. Доведіть, що це речення.

Колобок стрибнув з підвіконня. Котиться доріжкою. Зустрів Колобок ведмедя. Голосно пісеньку.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми будемо закріплювати знання про види речень за метою висловлювання.




double arrow
Сейчас читают про: