V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чого навчилися на уроці?

— Чи сподобалося вам складати розповідь?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 99, вправа 257.

— Прочитайте вітальну листівку. За зразком цієї листівки складіть вітання своїм друзям.


Урок 66

Тема: ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО РОЗПОВІДНЕ ТА ПИТАЛЬНЕ РЕЧЕННЯ. СКЛАДАННЯ РОЗПОВІДІ ЗА МАЛЮНКОМ І ЗАПИТАННЯМИ

Мета: навчати учнів складати текст за малюнком та поданими запитаннями, вміння давати повну відповідь на запитання; узагальнювати знання про розповідні і питальні речення; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання (с. 99, вправа 257)

Діти читають листівки, які вони склали для друзів.

— Які розділові знаки ви найчастіше використовували в кінці речень? Чому?

Робота над деформованим текстом

— Відновіть речення.

До нас на урок прибіг Незнайко. Він потребує вашої допомоги. Знайко попрохав його скласти речення. Подивіться, що у нього вийшло.

пташок Багато залишається зимувати у нас.

знаєш Чи цих ти пташок?

як допомагаєш А узимку ти їм?

пташки За цю віддячать допомогу навесні.

— Чи правильно Незнайко склав речення?

— Виправте його помилки. Розставте слова так, щоб вийшли правильні речення.

— Прочитайте речення, в яких ви поставили крапку.

— Прочитайте речення, в яких ви поставили знак питання.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання і вміння, пов’язані з розповідними і питальними реченнями. Будемо вчитися складати текст за малюнками і запитаннями.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Каліграфічна хвилинка

З з им онь зимонька

— Виконайте звуко-буквений аналіз слова зимонька.

— Чому в слові зимонька букв більше, ніж звуків?

2. Складання розповіді за малюнком і запитаннями (с. 94, вправа 243)

— Яка пора року зображена на малюнку? (Зима.)

— Куди прийшли діти на прогулянку? (Діти прийшли до парку.)

— Що роблять хлопчики? (Іванко та Петрик спускаються з гірки на санчатах.)

— Що робить дівчинка? (Оленка катається на лижах.)

— Доберіть заголовок до розповіді.

— Запишіть розповідь у зошит.

— Прочитайте записану розповідь.

— Хто з вас був на прогулянці в зимовому лісі, парку?

— Що цікавого ви бачили?

— Як слід поводитися серед природи?

Фізкультхвилинка


Понравилась статья? Добавь ее в закладку (CTRL+D) и не забудь поделиться с друзьями:  



double arrow
Сейчас читают про: