— Послухайте вірш «Дивні слова» Алли Свашенко.
Є такі слова на світі, Схожі, як близнята-діти. Слово чуєш, а не знаєш, | Що це слово означає. Якщо схочеш зміст узнати, Треба речення складати. |
— Прочитайте речення.
— Поставте питання до виділених слів. Які з них називають дії, а які — предмети?
— Випишіть виділені слова разом із тими, з якими вони зв’язані в реченні.
— Послухайте вірш і дайте відповіді на запитання.
Песик шишку з лісу ніс
І подряпав нею ніс.
Довелось Трезора звати,
Щоб наклав пов’язки з вати.
— У кого є ніс? Що можна нести?
Виконання вправи 363 (с. 138)
— Прочитайте речення. Простежте, які різні дії означає слово іде.
— У кожному реченні слово іде замініть іншим, близьким за значенням. Запишіть утворені речення.
Гра «Навпаки»
Учитель називає дію, діти виконують протилежну.
Сісти — встати; бігти — зупинитись; мовчати — шуміти; плакати — сміятися.
Гра «Хто що робить?»
— Розгляньте малюнки і прочитайте загадку. Дайте відповіді на запитання загадки.
|
|
На дошці — малюнки орла, кита, кота, крота.
Хто літає високо?
Хто пірнає глибоко?
Хто себе без мила миє?
Хто підземні ходи риє?
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Яку тему закінчили вивчати?
— Що називають слова — назви дій?
— На які питання вони відповідають?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 138, вправа 364.
Урок 99
Тема: КОНТРОЛЬНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ
Мета: перевірити вміння учня сприймати на слух незнайомий текст, обирати правильний варіант відповіді; розвивати увагу, мовлення; виховувати відповідальність, пізнавальний інтерес.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
III. ПЕРЕВІРКА АУДІАТИВНИХ УМІНЬ
Учитель читає текст. Учні дають відповіді на запитання.